Huawei připouští, že americké sankce ovlivňují jeho podnikání

Je to již několik měsíců, co byl Huawei přidán na černou listinu vlády USA, oficiálně známou jako Seznam entit. Zatímco se Huawei podařilo omezit dopady zákazu, stále ho čeká velmi těžká cesta kupředu. Vedení společnosti Huawei ve skutečnosti připustilo, že sankce uvalené ze strany USA mají na jeho podnikání značný dopad.

Donald Trump


Podle Financial Times je pro Huawei těžké nahradit aplikace Google na svých chytrých telefonech. Během několika posledních měsíců se společnosti podařilo vyměnit většinu zařízení a komponentů z USA, ale nenašli schůdné řešení služeb Google. A přiznávají, že to bude trvat roky, než budou moci vymyslet vlastní alternativy.


Software zůstává pro Huawei největší starostí. Kromě aplikací Google nemůže Huawei také používat platformu Windows 10 společnosti Microsoft, která pohání její sestavy MateBook. V tomto ohledu nedávno zahájila prodej linuxových variant svých notebooků ve svém oficiálním obchodě v Číně. Zejména stávající smartphony společnosti Huawei mají povoleno používat služby Google na základě nedávno uděleného rozšíření. Nové modely jako Mate 30 Pro však nemohou oficiálně instalovat a spouštět aplikace Google. Existují zástupná řešení pro spouštění služeb Google na těchto zařízeních, ale jejich budoucnost je nejistá.


Bohužel ani po tolika měsících od zahájení oficiálního zákazu nedošlo mezi společností a vládou USA k řešení. Hodně jde o obchodní rozhovory mezi Čínou a USA a budoucnost Huawei jako nejlepšího výrobce chytrých telefonů závisí na tom, jak tyto rozhovory vyvrcholí.


Není to všechno jen špatné, protože existují zprávy, které uvádějí, že americké společnosti by mohly brzy dostat zelené světlo na prodej společnosti Huawei a Google by mohl být jedním z nich.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.