Huawei prodá 100 milionů smartphonů 5G pouze v Číně, říká analytik

Rok 2019 představuje zavedení éry 5G a více mobilních operátorů po celém světě přechází na 5G síť. Mezitím se očekává, že druhý největší výrobce smartphonů na světě, Huawei, provede příští rok velkou dodávku smartphonů 5G na čínský trh.

Podle Shoichi Tosaka, generálního ředitele japonské společnosti pro materiály a elektroniku Taiyo Yuden, říká, že čínský technologický gigant může v roce 2020 dodávat až 100 milionů 5G smartphonů v Číně, uvedl RT.

Společnost Tosaka také uvedla, že Huawei společně se společností ZTE dosáhly většiny komerčních objednávek pro základní stanice a komponenty 5G. Ve třetím čtvrtletí Huawei oznámilo, že uzavřelo přes 60 5G kontraktů a na celém světě a zatím dodalo více než 400 000 základních stanic.

Huawei Nova 6 5GZačátkem tohoto roku společnost Huawei představila svůj první 5G smartphone, Huawei Mate 20 X 5G v mnoha zemích, následovaný exkluzivním telefonem Huawei Mate 30 5G, Mate 30 Pro 5G, skládací telefon Huawei Mate X 5G a Huawei Nova 6 5G.

Dceřiná společnost Honor rovněž uvedla na čínský trh Honor V30 5G a V30 Pro 5G. Je třeba poznamenat, že tyto chytré telefony 5G pokrývají různé cenové rozpětí a jsou určeny pro různé zákazníky, což je odpovědné za robustní růst společnosti na svém domovském území.

Huawei Mate 30 5GRichard Yu, generální ředitel spotřebitelské obchodní skupiny Huawei, již dříve uvedl, že v letošním roce bude celosvětová dodávka chytrých telefonů Huawei přibližně 230 milionů kusů, což znamená meziroční nárůst o 12%.

V říjnu společnost Huawei oznámila dodání více než 200 milionů smartphonů, což je o 64 dní dříve než v loňském roce.

Společnost však uvedla na globální trh pouze Mate 20 X 5G a další z výše zmíněných 5G smartphonů zatím stále čekají na svojí globální premiéru.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.