Huawei prodává notebooky běžící na Linuxu

Dne 4. září představil Honor svůj beta program pro Honor MagicBook Pro. A teď Huawei také obrátil věci vzhůru nohama a představil tři nové varianty svých notebooků Matebook běžících na systému Deepin Linux.

Deepin je operační systém s otevřeným zdrojovým kódem založený na Linuxu, který Huawei umožní upravit operační systém podle jeho požadavků.

Huawei uvedla Linuxovou verzi Matebook X Pro, MateBook 13 a MateBook 14 přímo na VMall v Číně a prodej začne velmi brzy. Také výše uvedené dva notebooky Linux budou stát mnohem levněji ve srovnání s jejich verzemi s Windows 10.

Pro tuto chvíli zatím není k dispozici žádné oficiální prohlášení, ale jak jsme diskutovali naposledy, Huawei se chystá přesunout uživatele ze systému Windows na Linux kvůli omezování ze strany USA, které společnosti zakazují používat systém Windows od Microsoftu pro své budoucí produkt.

Podle nedávné zprávy se HarmonyOS / Hongmeng OS vyvíjí také pro notebooky, ale protože není zatím zcela připraven, nový přístup k Linuxu se může pro společnost stát dobrým krokem.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.