Huawei registruje ochrannou známku Harmony Studio, začne brzy vývoj ekosystému?

HarmonyOS, byl oficiálně představený 9. srpna. Jak jistě víte, jedná se o operační systém Huawei zaměřený na budoucnost, který jednoho dne snad uvidíme v chytrých telefonech Huawei. A jak jsme již dříve hovořili, hlavní výzvou tohoto operačního systému je vývoj vlastního aplikačního ekosystému, který je stále ve velmi rané fázi.


Během spuštění HarmonyOS, Huawei také oznámila vývojový plán pro tento nový operační systém a jeho jádro, které je v současné době pod verzí 1.0 a poprvé se dostalo do Smart Vision TV společnosti.

Podle plánu bude HarmonyOS v příštích třech letech optimalizován a postupně adoptován v širším spektru inteligentních zařízení, včetně nositelných zařízení, systémů ve vozidle a dalších.

Pro další vývoj HarmonyOS a pro usnadnění vývoje aplikací pro vývojářskou komunitu Huawei uvedl, že poskytne multi-device IDE, vícejazyčnou unifikovanou kompilaci a distribuovanou architektonickou sadu. Aby se vývoj mohl automaticky přizpůsobit různým ovládacím prvkům a interakcím rozložení obrazovky a podporovat jak drag-and-drop řízení, tak vizuální programování orientované na náhledy.

V nedávné době v Argentině Huawei zaregistrovala název Harmony Studio u INPI (Instituto Nacional de la Propiedad Industrial). Ochranná známka byla podána také u EUIPO a v Jižní Americe.


Tato ochranná známka je zařazena do několika kategorií zařízení, včetně smartphonů, tabletů, nositelných zařízení, chytrých reproduktorů, notebooků, počítačů, chytrých televizorů, automobilů a dalších.

Mezi jeho další kategorie patří počítačové programování, návrh softwaru, vývoj ovladačů a os, softwarové zkoušky a další.

Toto vyplnění přímo naznačuje, že Huawei začalo zpracovávat své IDE vývojářské komunitě a zahájila proces vývoje aplikací pro ekosystém HamonyOS.

Podle posledních informací umožní nové IDE vývojářům efektivněji vytvářet aplikace, které běží na více zařízeních. Díky IDE pro více zařízení mohou vývojáři kódovat své aplikace jednou a nasadit je na více zařízení, čímž vytvoří kompletní integrovaný ekosystém na všech uživatelských zařízeních.

Huawei také v budoucnu zpřístupní HarmonyOS open source, aby pomohl růst jeho ekosystému na globální úrovni.

Nemáme však žádné potvrzení o tom, kdy společnost plánuje spuštění tohoto IDE na veřejnosti, ale můžeme očekávat, že k tomu dojde velmi brzy.

Autor: Lukáš

Zdroj: LetsGoDigital

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.