Huawei říká, že má dva dodavatele pro každou součástku používanou ve svých produktech

Stejně jako jakýkoli jiný výrobce smartphonů, Huawei také obchoduje s jinými technologickými firmami na nákupu technologií. Které potřebuje pro výrobu svých produktů a nedávno společnost uvedla, že má program „dvou dodavatelů“, který snižuje jakýkoli druh narušení dodávek.

Trump VS. Huawei

„V kontextu globalizace si nemyslím, že komponenty používané v produktech jakékoli společnosti je možné, aby si je společnost ze 100% všechny sama vyráběla. Takže jsme před 10 lety založili podnik s názvem„ Business Sustainable Management “. Jde o obchodní strategii, která znamená, že máme pro každou složku dva zdroje dodávek, “řekl Victor Zhang Huawei Senior viceprezident v rozhovoru pro agenturu Xinhua News Agency.

Například, po vydání vlajkové lodi Honor 20 Pro, dodavatel komponentů z USA náhle zastavil dodávku dílů pro tento telefon. A v tomto stavu Honor okamžitě kontaktoval svého záložního dodavatele.

I když firma získala komponenty svého záložního dodavatele, okamžitý pokles v dodávce smartphonu byl ovlivněn pouze trochu, ale ne výrazně.

7. listopadu 2018, na 12. Huawei základní dodavatelské konferenci v Shenzhen v Číně, bylo 700 účastníků od 150 globálních dodavatelů.
Na konferenci bylo celkem 92 dodavatelů, z toho 33 amerických společností, 22 čínských společností, 11 japonských společností, 10 tchajwanských společností a 16 společností ze zemí a regionů, včetně Německa, Jižní Koreje a Hongkongu.

Mezi americkými dodavateli Huawei patří mimo jiné Qualcomm, Intel a Microsoft, zatímco Sony a Fujitsu patří mezi japonské společnosti a TSMC, Hon Hai a MediaTek mezi tchajwanské výrobce na seznamu. Mezitím dodavatelé se sídlem v čínské pevnině zahrnují BOE, Shenzhen Tianma a Lixun Precision a další.

Podle předchozí zprávy, v roce 2018, Huawei utratil kolem 70 miliard dolarů na nákup komponentů z toho 11 miliard dolarů, připadají na americké firmy, včetně Qualcomm, Intel a Micron Technology Inc.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.