Huawei říká, že obvinění z porušení patentového designu je nepravdivé a ukazuje důkaz

Společnost Huawei dnes objasnila svůj problém týkající se obvinění z poslední krádeže duševního vlastnictví zmíněné ve zprávě WSJ, přičemž tato tvrzení od začátku společnost vyvracela a označovala jako nepravdivá obvinění.

Ren Zhengfei
Ren Zhengfei

V pátek 30. srpna WSJ oznámilo, že americké ministerstvo spravedlnosti zahájilo nové vyšetřování proti Huawei z důvodného obvinění z krádeže patentu na design kamery Oliveira.

Dne 3. září Huawei odpověděla tím, že odmítla jakékoli nároky Oliveiry na porušení patentu a poskytla podrobnou dokumentaci na podporu svého stanoviska v této věci.

Společnost Huawei uvedla, že jako společnost se poprvé obrátila na pana Rui Pedro Oliveira v roce 2014, aby prodal svůj design fotoaparátu společnosti Huawei, ale společnost jej nakonec neodkoupila. V roce 2017 začala společnost Huawei prodávat fotoaparát EnVizion 360, navržený zcela jinak, takže nemá žádný vztah k designu Oliveiry.

Od roku 2018 do začátku roku 2019 pan Oliveira začíná vyhrožovat společnosti Huawei, že když společnost nezaplatí určité množství peněz, půjde do médií a bude vyvíjet tlak přes politické kanály.

„Pan. Oliveira pokračoval ve sdělování falešných příběhů médiím ve snaze poškodit reputaci Huawei. Vyvinul další úsilí, aby vyvíjel tlak na Huawei prostřednictvím vyšších vládních úředníků, a snažil se přimět společnost, aby postoupila jeho požadavkům a předala mu velké částky peněz, “řekl Huawei.

Huawei také odsoudilo úsilí americké vlády diskreditovat Huawei a omezit své vedoucí postavení v tomto odvětví.

Níže vidíte srovnání patentu Oliveira na design a kamery Huawei EnVizion 360. Na rozdíl od jednorázového a rozšiřitelného designu pana Oliveiry. Byl fotoaparát Huawei nerozšiřitelný a na obou stranách vybavený čočkami určený pro panoramatické obrázky.

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.