Huawei říká, že slib Trumpa o zmírnění omezení nemá žádný vliv

Po vydání zprávy o udržitelném rozvoji z roku 2018. Předseda Huawei, Liang Hua řekl, že společnost nebyla souzena spravedlivě ze strany USA a vyjádřil, že nové sliby Trumpa nemají na situaci žádný vliv.

Již to bude čtvrt roku, co americké obchodní oddělení přidalo Huawei do „Seznamu subjektů“, který společnosti brání v přístupu k technologiím U.S původu a podnikání v zemi. Z důvodu, že společnost mohla využít své vybavení pro špionáž, kterou Huawei opakovaně popíral.

Americký prezident Donald Trump oznámil 29. června na okraji summitu G20 v Japonsku, že společnosti mohou znovu prodávat technologie Huawei, které nedávno schválilo oddělení obchodu, ale společnost stále zůstala v seznamu subjektů.

„Zatím jsme neviděli žádnou hmatatelnou změnu,“ řekl Liang

„Neříkám to, jen proto, že se věci trochu uvolnily a jsme v pořádku, i když jsme na černé listině,“ řekl. „Ve skutečnosti se domníváme, že by náš zápis na černou listinu měl být zcela zrušen.“

Omezení obchodu v USA podle zakladatele společnosti a generálního ředitele Ren Zhengfei by stála zhruba 30 miliard dolarů z celkových předpokládaných příjmů ve výši 100 miliard USD pro tento a příští rok.

Stejně jako po oznámení Trumpa budou dodavatelé, kteří chtějí prodávat zboží společnosti Huawei, muset získat další licence od ministerstva obchodu a budou pod vysokým dohledem. Ačkoli obchod neoznámil, které zboží bude moci prodat Huawei, ale zmínil se o tom, že tento proces projdou pouze široce dostupnými technologiemi, nikoli citlivými.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.