Huawei se po americkém embargu propadl v Evropě opět za Apple

Ihned po uvalení amerických sankcí proti čínské společnosti Huawei, někteří pozorovatelé trhu zveřejnili konkrétní odhady. Které ukazují, jak silně se Trumpovo embargo promítlo do podílu na trhu s chytrými telefony. Až donedávna byl Huawei druhým největším prodejcem smartphonů v Evropě. Jak se ale dalo očekávat, Huawei prudce propadl.

Podle agentury Bloomberg uvedl specialista na analýzu trhu Kantar Worldpanel, že Huawei musel čelit masivnímu propadu svého prodeje smartphonů, jak se očekávalo, protože americký prezident Trump uvalil na Huawei zákaz obchodování. Výsledná nejistota mezi zákazníky, která je částečně způsobena odebráním licence pro Android společností Google, výrazně snížila podíl Huawei na trhu v období od května do června 2019 v Evropě.

Huawei je stále v top 3
Kantar vypočítal pro květen 2019 v pěti největších zemích EU Německo, Francie, Itálie, Velká Británie a Španělsko stále celkový podíl na trhu Huawei o pozoruhodných 25,4 procenta, v červnu to bylo pouze 16,4 procenta. Huawei tak ztratil v prvních týdnech po zavedení amerického embarga, celkem 9 procentních bodů ve statistice čtyř největších dodavatelů smartphonů v Evropě.


Podle těchto statistik může počet smartphonů Huawei prodaných v Evropě v období od května do června 2019 klesnout o více než 35 procent, což samozřejmě vedlo k výraznému finančnímu výpadku společnosti. Další odhady naznačují, že globální prodej smartphonů Huawei klesl až o 40 procent. Zejména ztráty v Evropě pravděpodobně zasáhnou Huawei tvrdě, protože náš kontinent je nejvýznamnějším trhem pro skupinu mimo Čínu.

Velkými vítězi v současné situaci jsou samozřejmě další tři hlavní poskytovatelé chytrých telefonů v prvních pěti zemích EU. Společnost Samsung tak v poslední době zvýšila tržní podíl z 31,3% na 33,3% a opět mohla rozšířit svou vedoucí pozici. Pro Xiaomi to šlo po embargu Huawei, takže podíl čínského výrobce na trhu vzrostl z 8,8 na 10,4 procenta. Apple předběhl Huawei opět jako druhý největší dodavatel smartphonů v pěti největších zemích EU a v červnu měl 21% podíl na trhu.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.