Huawei se přiklání k Rusku a zvětšuje investice na vývoj, Amerika ostrouhala!

Vzhledem k tomu, že americký zákaz obchodu stále existuje a není v dohledu konečné řešení, Huawei se obrátil na podporu Ruska. Huawei je největší technologická společnost v Číně, která je spojena s Ruskem. Je přirozené, že Huawei hraje v tomto přátelství větší roli. Společnost Huawei využila této příležitosti k tomu, aby vybudovala cesty do Ruska vývojem technologie 5G a prodeje chytrých telefonů. Společnost dále plánuje výrazně rozšířit své výzkumné a vývojové aktivity v Rusku a v tomto ohledu spolupracovat s místními univerzitami.

Huawei se zabydluje v RuskuToto partnerství nemohlo přijít v lepší čas pro Rusko, které je v současné době také „proti“ USA. Huawei přináší tolik potřebné zahraniční investice a zároveň pomáhá ruským technickým specialistům vylepšovat jejich dovednosti. Ken Hu, viceprezident Huawei, oznámil dříve v říjnu, že společnost plánuje investovat téměř 500 milionů rublů (7,8 milionu dolarů) na podporu technologie 5G v Rusku a do roku 2025 vyškolit 10 000 odborníků.

V červnu 2019 podepsala společnost Huawei dohodu s ruským poskytovatelem telekomunikačních služeb MTS o společném rozvoji infrastruktury 5G v zemi. Projekt je velmi silný a MTS minulý měsíc spustila v Moskvě první testovací zónu 5G. Huawei si pomalu upevnila svou pozici důvěryhodné značky na ruském trhu se smartphony. Společnost Huawei spolu se značkou Honor úspěšně ve třetím čtvrtletí roku 2018 zvrhla prodej Samsung Electronics. Od srpna 2019 Huawei spolu se svými dceřinými společnostmi ovládá 37% ruského trhu se smartphony.

Telefony Honor v Rusku velmi oblíbené

Podle Eldara Murtazina, šéfredaktora mobilní recenze, „Úspěch společnosti Huawei v Rusku je částečně způsoben vysokými investicemi do propagace Honoru. Ruský trh byl nasycen relativně kvalitními chytrými telefony od společnosti Honor za podprůměrné ceny, které konkurence buď nechtěla, nebo nedokázala vyrovnat. V této cenové válce nepřišla proti Huawei žádná jiná společnost, protože je velmi obtížné tomuto marketingu bojovat, když počáteční prodeje klesají. “ Huawei si byl toho vědom, tak to využil.

Zatímco reputace Huawei byla na Západě poskvrněna obviněními, že by mohli být špehování čínskou vládou, tak takové zvěsti v Rusku nemají precedens. „Moskva považuje Huawei za právoplatnou společnost, která se nezúčastňuje mezinárodní špionáže, protože obvinění nebyla nikdy prokázána,“ dodal Murtazin. Obecně řečeno, ruští analytici zastávají názor, že osobní údaje jsou náchylné k únikům ale neexistuje žádná jedinečná hrozba pro uživatele Huawei, která by byla něčím podložena.

Někteří lidé jsou znepokojeni tím, že Čína získává přístup k ruským uživatelským údajům na rozdíl od USA. Podle Vladimíra Rubanova, výkonného ředitele ruské IT společnosti Rosplatforma „Běží mezi ruskými komunitami v oblasti IT vtip‘ Pokud používáte Apple, Washington poslouchá vaše hovory. Pokud používáte Honor, tak poslouchá Peking. Které upřednostňuješ?“

Si tin pching a Vladimir PutinRostoucí napětí mezi Washingtonem a Pekingem donutilo Huawei obrátit se na Kreml za účelem inovací. Společnost oznámila svůj plán ztrojnásobit velikost svého křídla pro výzkum a vývoj v Rusku během příštích šesti let. Huawei plánuje do konce roku 2019 otevřít v zemi tři nová výzkumná a vývojová centra, což z Ruska učiní třetí největší výzkumné a vývojové středisko mimo Čínu.

Huawei také posiluje vazby s předními ruskými technologickými univerzitami a výzkumnými institucemi financováním studií, z nichž má prospěch čínská společnost, a vybízí je ke společným projektům. Huawei využívá ruskou odhodlanou mladou pracovní sílu k udržení své inovativní výhody, navzdory rostoucímu tlaku ze Spojených států. Není mnoho zemí s dostatkem programátorů a technologických analytiků. Přestože Rusko není jediným národem s talentem a pracovní silou, je v této oblasti silným uchazečem.

Huawei přišel připraven s velmi hlubokými kapsami, aby přilákal ruské talenty. V průběhu let přesvědčili několik stovek pracovníků v ruském IT průmyslu, aby se zaregistrovali, zdvojnásobením jejich platů. Podle Rubanova „Moskva zkoumá výhody tohoto partnerství s Huawei. Kromě čerpání cizí měny do ruské ekonomiky pomáhá Huawei také technickým specialistům rozvíjet jejich dovednosti. Společnost vynakládá vlastní zdroje na školení ruských občanů v oblasti vyspělých technologií a dává jim příležitost podílet se na vývoji produktů světové úrovně “.Specialisté vyškolení v zařízeních Huawei se nakonec přesunou k založení vlastních společností. Tedy pohánějí ruské IT podnikání. Jak Huawei pokračuje v šíření svých kontaktů v Rusku, jeho úspěch v budoucnu rozhodně přijde na úkor amerických společností. Strategie společnosti Huawei je jednoduchá. Protože nemohou rozšířit své podnikání v Americe, investují v Rusku velké investice. Je to vědomé úsilí vytlačit americké společnosti z oblasti infrastruktury v Rusku a komerčně jim vykrvácet tím, že svým zaměstnancům nabídnou lepší smlouvy a projekty.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.