Huawei si nechal patentovat nový a jedinečný vzhled smartphonu

Zdroj: Huawei Central

15. října 2020 společnost Huawei zadala nový patent, který zvýrazňuje design čtyř kamer na EUIPO (Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví), který už je nyní certifikován a zveřejněn.

Z patentových obrázků víme, že to bude nový smartphone se zbrusu novým kamerovým modulem skládajícím se z velkého svislého válcového tvaru včetně dvou kruhových tvarů se dvěma kamerami. Uvnitř kamerového modulu nalezneme také LED světlo.

Na přední straně nabízí displej telefonu výstřel pro selfie kameru. Na pravé straně zase nalezneme tlačítka hlasitosti a napájení. Na dolní straně najdeme USB Type-C. Zatím nemáme žádné další informace o tomto novém kousku. Víme jen to, co je na obrázku. Mi osobně ten design přijde až hnusný, nekoupil bych si takový model. Je dost pravděpodobné, že se nějakého smartphonu s tímto designem dočkáme už tento rok.

V prosinci loňského roku společnost Huawei uvedla na trh řadu Nova 8, která je taktéž dodávána s modulem čtyř kamer a oválným designem pro hlavní snímač. Ovál nalezneme nahoře u fotomodulu, pod ním se nacházejí zbylé fotoaparáty společně s LED světlem.

Zdroj: Huawei Central

Po nastavení fotomodulu u řady Nova 8 můžeme očekávat, že nový patent je upravenou verzí tohoto stávajícího systému čtyř kamer.        Také můžeme předpokládat, že se v budoucnu objeví ve smartphonech střední třídy. Já osobně tenhle design nemám rád, vypadá to naprosto otřesně a mnohem více se spokojím s obyčejným designem, který nalezneme u mnohých telefonů. A co vy? Naši čtenáři? Zamlouvá se vám tento design či nikoli? Napište mi to do komentářů, jsem zvědavý na vaše odpovědi. Už jsem s pár lidmi o tom mluvil a jejich názory byly podobné těm mým.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.