Huawei si nechává patentovat vlastní Smart Tag, přidává se tak k Applu a Samsungu

Zdroj fotografie: Mobilissimo Romania

Není tomu dávno, co Apple a Samsung uvedly na trh vlastní Bluetooth trackery. Obě to jsou velké značky a jak se zdá, tak Huawei nehce zůstávat moc pozadu za nimi. Údajně pracuje na svém vlastním Bluetooth trackeru.

Podle webu LetsGoDigital si nechal čínský technologický gigant patentovat novou ochrannou známku s pojmenováním „S-Tag“. Z názvu nám může dojít, že je to zkratka pro Smart Tag. Tato ochranná známka byla zaregistrována u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví. Popis je bohužel velmi stručný, a nemáme žádné pořádné informace o tom, jaký produkt bude. Každopádně, jak jsem již jednou konstatoval, dle názvu můžeme tušit, že se jedná o Bluetooth tracker.

A co to vlastně ten Smart Tag je? Je to zařízení, které si můžete připnout třeba ke klíčům a když je nebudete moct nalézt, tak vám je Smart Tag pomůže naleznout. Tyto Bluetooth trackery obvykle využívají technologii Bluetooth Low Energy a ultraširokopásmovou technologii k přesnému určení polohy objektu.

Zdroj fotografie: EUIPO

Huawei není jedinou společností, která nechce být pozadu, Na vlastním Bluetooth tracekru totiž pracuje Xiaomi i OnePlus, ale o nich nemáme téměř žádné informace, ostatně, tak jako o Huawei. Dobrou zprávou je to, že Smart Tag od Huawei bude uveden i na trh v Evropě. Můžeme to soudit podle přihlášky patentu, která byla podána u jednoho z příslušných oddělení Evropské unie.

Tento patent se mi opravdu líbí a doufám, že se toho dočkáme i v Česku. S radostí bych Smart tag od Huawei vyzkoušel, už u Samsungu se mi líbil, takže u Huawei z toho budu přímo nadšen. Uvidíme, s čím přijde, nicméně, myslím, že se máme na co těšit. Zůstaňte s námi naladěni na další informace.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.