Huawei si není jisté, zda uvede Mate X na globální trh

Na zahajovací akci skládacího smartphonu Mate X 5G společnost Huawei zveřejnila, že zařízení bude v Číně prodávat s ohromujícím cenovým štítkem 16,999 juanů (2 403 $ -57700CZK). Společnost nezveřejnila žádné informace týkající se globálního spuštění během akce. Prohlášení, které vydal mluvčí Huawei však ukazuje, že společnost stále zvažuje, zda by Mate X měl být spuštěn mimo Čínu, podle CNBC.

Huawei Mate X

Mate X byl poprvé představen na MWC 2019 již dříve v únoru v Barceloně a měl být původně představen během tohoto léta. Debakl Galaxy Fold donutil Huawei odložit spuštění naplánované na červen, aby bylo zajištěno, že zařízení takové problémy jako měl Samsung nepostihnou.

Postoj společnosti se nyní změnil s odhalením, že globální spuštění Mate X zůstává „prozkoumáváno“. Mluvčí konkrétně uvedl, že; „Naše strategie je založena na zavedení 5G zařízení v různých regionech. Huawei zatím zpřístupňuje Huawei Mate X na čínském trhu od 15. listopadu. Probíhá průzkum globálního plánu spuštění. “

Huawei Mate X

I když je zpoždění závislé na zavedení síťi 5G, může hrát roli také obchodní embargo USA, které ztěžovalo instalaci služeb Google Play na jeho nejnovější telefony. Očekává se však, že společnost brzy zveřejní skládací telefon 5G, který bude uveden i na ostatních trzích.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.