Huawei si patentoval nový skládací design telefonu

Skládací smartphone Mate X společnosti Huawei byl včera v prodeji poprvé v Číně. A byl vyprodán za méně než minutu. Vypadá to však, že společnost se již dívá na různé skládací vzory, včetně těch, jako je design vyklápěcího sklápění u nové Motoroly Razr. Společnost WIPO dnes zveřejnila nový patent společnosti Huawei, který odhalil její zájem o vertikální skládací smartphony.

Patent ohebného telefonu

Patent, registrovaný společností HUAWEI TECHNOLOGIES CO. LTD a zveřejněný v Haagském věstníku č. 46/2019 odhaluje patent na svislý skládací design od společnosti Huawei s nejméně třemi kamerami vzadu. Telefon bude mít na vnitřní straně jediný displej, který se sklopí pomocí závěsu. Sklopná poloha však není přesně ve středu, takže malá část displeje zůstává exponovaná, i když je zcela složená. To je vlastně velmi zajímavý pohled na sklopný skládací design, protože eliminuje potřebu sekundárního displeje na vnější straně.

Na flexibilní straně displeje nevidíme žádné kamery, ale vzadu jsou umístěny tři senzory umístěné ve svislém uspořádání. V blesku v fotoaparátu jsou některé neidentifikované komponenty. Konstrukce také ukazuje, že tlačítka jsou umístěna na pravé straně.

Před pár dny vyšlo najevo, že Xiaomi patentoval vyklápěcí skládací smartphone podobný právě Razeru. Nicméně, Huaweiův pohled na vertikální skládací design vypadá mnohem minimalističtější a rafinovanější než u Xiaomi. V tuto chvíli to samozřejmě jsou jen patenty a ani si nejsme jist, zda tyto dvě společnosti skutečně pracují na vertikálně sklopném flip telefonu.

Takže pro tuto chvíli je Motorola Razr Vaše nejlepší sázka na flip skládací design.  Ale myslím, že se toho vzoru chytí i další výrobci.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.