Huawei si patentoval telefon s trojitým otočným fotoaparátem

Pokud jde o design chytrých telefonů, současnými trendy jsou zářezy, děrovací otvory nebo zcela čistý přední displej. Pro ty, kteří jsou pro třetí typ designu, tak se jim obvykle líbí posuvný design, jako je tomu u Mi MIX 3 pop-up selfie fotoaparát, stejně jako OnePlus 7 Pro. Nebo případně otočné kamery, jako je tomu u ASUS Zenfone 6. Další výrobce, který který přijal design otočné kamery v tomto roce, je Samsung s Galaxy A80, i když telefon používá kombinaci posuvného mechanismu a vyklápěcího mechanismu. Nedávno publikovaný patent odhalil, že společnost Huawei může také použít design otočné kamery pro svá budoucí zařízení.

Budouci P Smart Z 2020?

Podle zprávy společnosti LetsGoDigital Huawei podal patent na zařízení s designem otočné kamery podobnému designu Zenfone 6 dne 9. ledna 2019. Patent poté zveřejnil Světový úřad pro duševní vlastnictví dne 17. prosince 2019.

Zatímco design je podobný designu Zenfone 6 ‚, Huawei má tři kamery místo dvou. Nastavení trojité kamery bude možné otočit o 180 ° a používat je jako přední kamery. Pokud sestava obsahuje ultra širokoúhlou kameru, majitelé budou moci pořídit širokoúhlé selfies.

Otočná trojitá kamera

Minulý měsíc bylo oznámeno, že společnost Huawei může pro model P Smart Z 2020 přijmout design s otočnou kamerou. Model P Smart Z, který byl představen letos, má pop-up selfie fotoaparát, takže přechod na otočnou trojitou kameru pro jeho nástupce smysl asi má.

Pokud se P Smart Z 2020 uvede na trh příští rok s otočnými kamerami, nebude to první zařízení Huawei, které přijme tento design. Tento typ fotoaparátu uvedl Huawei již v roce 2015 u modelu Huawei Shot X, který je také známý jako Honor 7i.

Huawei Shot X – Honor 7i

Autor: Lukáš

Zdroj:LetsGoDigital

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.