Huawei smartphony překonaly 730 milionů aktivních uživatelů měsíčně

Huawei
Model P30 Pro společně s modelem P40 Pro / Autor fotografie: Mike Lowe / Zdroj fotografie: Pocket-Lint (se souhlasem)

Na včerejší konferenci jsme se dočkali mnoha poznatků, které byly dodány k nově představeným zařízením, kterých bylo až 17. Hlavním tahounem byl nejnovější Huawei Mate Xs 2, který se stal zároveň nejlehčím skládacím smartphonem na světě. Nicméně nebyl jediný, Huawei Band 7 se zas stal nejlehčím fitness náramkem na trhu. Jak je vidět, tak si dal Huawei u jeho nejnovějších zařízeních opravdu záležet na tom, aby byla praktická a co nejmenší, ale zároveň účinná.

Jedním z nejzajímavějších grafů na celé konferenci byl ten, na kterém jsme mohli vidět, kolik lidí používá měsíčně Huawei smartphony. Jak už z nadpisu víte, tak je to 730 milionů uživatelů, což je opravdu velké číslo. Pro vaši představu je to populace Spojených států vynásobená dvěma, takže si asi můžete představit, co pro Huawei tento milník znamená. Já sám musím uznat, že mě tohle číslo překvapilo, protože sankce Huawei zasáhly opravdu tvrdě, musel prodat Honor a jeho podíl na různých trzích světa jde raketově dolů. Dále bych rád poznamenal, že 240 milionů zařízení z celkových 730 milionů běží na HarmonyOS. Takže i v tomto směru se Huawei neskutečně daří.

Obchodní výsledky čínské společnosti taktéž nejsou marné. Společnost vygenerovala zisk 19,8 miliard USD s čistým ziskem 4,3 %. Ken Hu, rotující předseda Huawei, zmínil, že na tento výsledek má největší vliv podnikání se smartphony. Obchod s telekomunikacemi však nadále vykazuje dobré výsledky na poměry telekomunikační firmy. „Znovu jsme zvýšili naše investice do výzkumu a vývoje, abychom byli schopni využít dynamiku našich inovací a vytvořili novou hodnotu pro zákazníky.“ uvedl Hu.

Uvidíme, kolik používaných smartphonů bude touto dobou příští rok. Věřím tomu, že výsledky budou ještě o něco lepší, a co vy?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: huaweicentral.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.