Huawei spolupracuje s telekomunikačními operátory, kteří budou ve Velké Británii zavádět 5G

EE je první telekomunikační společností, která ve Velké Británii uvádí na trh služby 5G ve spojení s Huawei. Následuje společnost Vodafone a nyní je hlášeno, že Huawei také získal 5G kontrakty od dvou největších mobilních operátorů ve Velké Británii.

Podle společnosti Observer získal Huawei kromě Vodafonu a EE taky na budování 5G kontraktů na svou stranu operátory sítí Three a O2. Což znamená, že nejlepší telekomunikační společnosti ve Velké Británii, využívají zařízení Huawei pro zavedení 5G sítě.

Kromě Huawei využívají mobilní operátoři také volitelná zařízení od společnosti Ericson k odstranění závislosti na jednom poskytovateli zařízení.

V dubnu 2019 se Národní bezpečnostní rada (NSC), které předsedá britský premiér Theresa May, dohodla, že umožní Huawei omezený přístup k budování „non-core“ infrastruktury, jako jsou antény. Proti tomuto rozhodnutí se stavěli mnozí vládní úředníci a v současné době se o nich diskutuje mezi zákonodárci.

Někteří členové shromáždění říkají, že pokud bude Huawei v zemi zakázán, bude to mít za následek obrovské zpoždění ve vývoji britské 5G sítě a země prohraje v závodě 5G.

V květnu prezident Donald Trump podepsal oficiální rozkazy o umístění Huawei na black list ve jménu národní bezpečnostní a zakázal společnosti obchodovat s technologickými firmami U.S.

Následně, Trump také tlačil na ostatní země, aby přestaly používat Huawei vybavení pro jejich národní infrastrukturu včetně Spojeného království za cenu sdílení informací.

I po výzvách USA Huawei prohlásil, že podepsal 50 5G obchodních smluv a dodal více než 150 000 základnových stanic. Společnost plánuje v letošním roce dodat 500 000 základnových stanic.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.