Huawei téměř ukončilo své podnikání v oblasti smartphonů před osmi lety: uvedl Richard Yu

Dnes Huawei vydal třetí epizodu dokumentárního filmu „Kdo je Huawei“. Video je přes 4 hodiny dlouhé a je v něm obsažen rozhovor několik vedoucích pracovníků společnosti. Richard Yu, generální ředitel spotřebitelského podnikání společnosti Huawei, byl také v tomto dokumentu zmíněn a řekl, i pár zajímavých poznatků. Konkrétně vrhl světlo na začátky podnikání se smartphony.

Richard Yu

Podle Richarda Yu, Huawei vstoupil do sektoru smartphonů jen s nízko-koncovými OEM produkty před osmi lety a téměř málem opustil trh. V té době nebyl obchod s mobilními telefony příliš velký, jak je tomu dnes, a Huawei čelil výzvě špatné zkušenosti zákazníků. Získal uznání za rozhodnutí přejít do segmentu střední a vyšší třídy. Podle jeho slov: „Udělal jsem důležité rozhodnutí. Chceme vyrábět produkty střední kategorie až po špičkové produkty a propagovat vlastní značku Huawei. Bylo to velmi odvážné rozhodnutí. “

Huawei P30 Pro

Od té doby je značka silnější a silnější, v současné době se řadí mezi 3 největší značky z hlediska objemu dodávek smartphonů. Spotřebitelské podnikání společnosti Huawei loni zveřejnilo, že v roce 2018 dodalo přes 200 milionů smartphonů. Podle společnosti Huawei to byl obrovský skok ze 3 milionů kusů ročních dodávek v roce 2010 na 200 milionů 8 let poté. Společnost nemá v plánu se zastavit, protože neustále investuje do výzkumu a vývoje, který hrál klíčovou roli v kvalitě svých produktů a následně v popularitě značky.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.