Huawei testuje Hongmeng OS na Mate 30?

Trump oznámil, že zmírní omezení na Huawei. Tím pádem by měl společnosti umožnit znovu přistupovat k Android OS Google, ale zdá se, že společnost stále pokračuje ve svém vlastním operačním systému.

Hongmeng OS

Osoba vztahující se k této záležitosti řekla webu Huawei Central prostřednictvím e-mailu, že Huawei zve lidi, aby otestovali svůj nový operační systém na novém zařízení (možná Huawei Mate 30). E-mail také zmínil, že společnost plánuje vydání operačního systému vedle série Huawei Mate 30, ale neexistuje žádné přesné potvrzení, zda se to stane, nebo o datu vydání.

Osoba také řekla, že v telefonu není žádná zmínka o názvu operačního systému, ale možná se nazývá jméno, které je v oběhu na internetu „Hongmeng“.

Minulý měsíc, Huawei požádal o ochrannou známku „Hongmeng“ na organizace duševního vlastnictví v různých zemích, v různých kategoriích, včetně operačního systému, tento operační systém by měl podporovat celý ekosystém zařízení Huawei.

Huawei Mate 30

V březnu generální ředitel Huawei, Yu Chengdong, řekl, že společnost vyvinula svůj vlastní operační systém pro případ, že by nám USA zakázala přístup k operačnímu systému Android nebo Windows. Později, v rozhovoru pro CNBC, odhalil, že tento OS by mohl být spuštěn kolem čtvrtého čtvrtletí v Číně a 1. čtvrtletí dalšího roku na globálním trhu.

Je tedy možné, že s Huawei Mate 30 bude i představen Hongmeng OS? Myslím, že určitě. Tedy aspoň minimálně na Čínském trhu.

Co si o tom myslíte Vy? Dejte vědět do komentářů.  

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.