Huawei to s vylepšením Mate X vzal opravdu vážně!

Huawei nejenže vylepšil nové skládací tělo pro Mate X, upravil taky tlačítko napájení, ale hlavně také přidává ToF kameru nejméně 8 MP. Což bude již 4 kamera, kterou bude Mate X disponovat.

Na začátku letošního roku byl Huawei Mate X vyhlášen jako první skládací smartphone 5G na světě. Spuštění bylo původně plánováno v květnu, ale poté, co bylo odloženo spuštění Samsung Galaxy Fold, Huawei se rozhodl udělat totéž. Tímto způsobem bylo dost času na to udělat určitá vylepšení, aby bylo zařízení mimořádně odolné a uživatelsky přívětivé. V říjnu bude nová verze uvedena na trh.

Nový náhled patentu

Skládací smartphone od společnosti Huawei dostane čtyřpásmový fotoaparát

Zdá se však, že Huawei provedl další důležitou změnu, obnovený Mate X dostane místo trojité kamery quad kameru.

Zpočátku byl Huawei Mate X představen s trojitou kamerou, tyto kamery také slouží jako selfie kamery. V té době již probíhala tzv. „Tajná kamera“, což Huawei potvrdil v exkluzivním rozhovoru s Gareth Beavisem, šéfredaktorem Techradaru. Podrobnosti o této kameře nebyly nikde zmíněny, a kamera byla skrytá a nebyla uvedena ani v marketingových kampaních, které následovaly.

Nyní, když bylo spuštění odloženo, zdá se, že Huawei viděl příležitost zvýšit počet kamer. Nebo alespoň čtvrtá kamera již nemusí být skryta. Zakládáme to na třech faktech. Nedávno podaný patent ukazuje čtyři kamery mezi sebou a revidované prohlášení TENAA – to je čínský kontrolní orgán – hovoří o celkem 4 kamerách. Je zde uvedeno i rozlišení této zvláštní kamery. Dokonce i přehled specifikací na mezinárodním webu Huawei byl upraven, a zde se nyní mluví o kamerovém systému Leica.


Camera

Leica Quad Camera:
40 MP (Wide Angle Lens, f/1.8 aperture) + 16 MP (Ultra Wide Angle Lens, f/2.2 aperture) + 8 MP (Telephoto, f/2.4 aperture,OIS), HUAWEI Time-of-Flight(TOF) Camera
Supports autofocus (laser focus, phase focus, contrast focus), supports AIS (HUAWEI AI Image Stabilization).

Note: In different photo modes, the number of pixels may be slightly different, please refer to the actual situation.


Na začátku patentu nechal Huawei dne 15. července 2019 v databázi návrhů EUIPO (Úřadu pro duševní vlastnictví Evropské unie) zaregistrovat design skládacího telefonu. Patent byl zveřejněn dne 6. září 2019. Patent zahrnuje několik výrobních renderů. Tyto obrázky ukazují Mate X, jak Huawei představil začátkem tohoto roku. Patentovaný model má však pod sebou viditelnou kameru navíc, celkem tedy 4.

Na českém webu Huawei si můžete přečíst, že Mate X je vybaven trojitým fotoaparátem, který se skládá z 40 megapixelového širokoúhlého fotoaparátu, 16 megapixelového ultra širokoúhlého fotoaparátu a 8 megapixelového teleobjektivu s 3x optickým zoomem. Je pozoruhodné, že na mezinárodní webové stránce Huawei je již uvedeno, že se jedná o quad kamerový systém.

Aktualizovaný seznam TENAA, který byl aktualizován 8. srpna 2019, také ukazuje rozlišení nového čtyřpásmového kamerového systému. Jde o fotoaparát s nejméně 8 megapixely. Je to hloubková kamera ToF, jak je uvedeno v přehledu specifikací mezinárodního webu Huawei.

Ostatní specifikace tohoto smartphonu Android 9 zůstávají stejné, takže skládací telefon bude k dispozici v různých variantách paměti 6 GB, 8 GB nebo 12 GB RAM a 128 GB, 256 GB nebo 512 GB paměti. Smartphone je napájen čipovou sadou Kirin 980 a nové by měl dostat také Kirin 990. Toto zařízení také podporuje podporu sítě 5G

Mate XTento skládací telefon je zcela složený a má 8palcový OLED displej s rozlišením 2480 × 2200 pixelů. Pro napájení je podle přehledu specifikací TENAA instalována nevyjímatelná baterie 4 500 mAh.
Očekává se, že smartphone bude uveden na trh v Číně v říjnu, poté bude zařízení uvedeno na trh v několika dalších zemích v listopadu. Skládací smartphone Huawei obdržel během uvedení na konci února 2019 doporučenou maloobchodní cenu 2 300 EUR. Cena aktualizovaného modelu se pravděpodobně nezmění.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.