Huawei tvrdí, že v roce 2022 může prodat až 300 000 chytrých vozů

Huawei AITO M5 / Zdroj fotografie: Huawei

Při příležitosti zahájení zimní konference 23. prosince jsme se nedočkali pouze Huawei P50 Pocket. Tuto konferenci společnost Huawei využila k představení vůbec svého prvního vozu poháněného HarmonyOS – Huawei AITO M5.

Podle čínských médií společnost Huawei 9. ledna ve 14:00 CST uspořádala ve svém ústředí v Shenzenu tiskovou konferenci pro média, aby na ní byl projednán rostoucí obchod s chytrými elektrickými vozy. Konferenci vedl Richard Yu, výkonný ředitel a generální ředitel divize Huawei s inteligentními automobily.


„V Huawei chceme, aby se naši partneři v oblasti výroby automobilů stali nejziskovějšími společnostmi v tomto odvětví. Říkáme to tady a dnes, abychom dali všem vědět, že Huawei, výrobce smartphonů, bude psát historii.“ vyřkl Yu.


Huawei spolupracuje se slavným výrobcem automobilů Seres na uvedení své prémiové řady hybridních elektrických vozů AITO, přičemž první z nich je AITO M5. Výrobu a montáž vozidla má na starosti Seres, mezitím co Huawei se stará o exteriér a interiér vozu společně s marketingem produktu. Richard Yu opětovně zdůraznil, že Huawei není výrobcem automobilů, ale pouze propůjčuje své odborné znalosti společnostem, jako je Seres.

Jsou hned 3 důvody, proč Huawei vstoupil na trh s automobily. Tím prvním je, že Huawei musí nějak kompenzovat své ztráty z podnikání se smartphony, kde se Huawei přestává dařit. Yu uvedl, že diverzifikace produktů Huawei dopomáhá k tomu, aby se mohl plně věnovat automobilům. Marže tam jsou vyšší než u maloobchodní činnosti se smartphony.

Druhým důvodem je změna ekonomické krajiny. Obchodníci jako Seres ještě nejsou moc zavedení a známí. Tudíž vybudovat si osazenstvo a spokojené zákazníky potrvá, a v tom do hry vstoupí Huawei, zavedená značka, která je oblíbená napříč celou Čínou. Vezme si na starost poprodejní služby a hned se ty vozy budou lépe prodávat.

Za třetí je to pro Huawei výhodné v tom, že výrobci používají jeho HarmonyOS. Takže ten, kdo bude mít auto od Seres, tak si pravděpodobně pořídí i mobil od Huawei, aby tato zařízení měla maximální kompatibilitu. Přináší to mnoho výhod pro spotřebitele.

Za předpokladu, že Huawei bude mít po celé zemi 1000 prodejen s tím, že se v každé prodá každý měsíc 30 automobilů, tak Huawei dosáhne svého ročního cíle za 10 měsíců. Tržby budou činit neskutečných 15,72 miliard USD. Tím pádem by se stal Huawei nejziskovější společností v rámci automobilů na čínském trhu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.