Huawei údajně plánuje zavádění duálních systémů do budoucích telefonů

Vzhledem k tomu, že stále probíhá americko-čínská obchodní válka, je čínský technologický gigant Huawei stále na seznamu entit USA, což společnosti skutečně zakazuje obchodovat se společnostmi se sídlem v USA. Z tohoto důvodu je společnosti Huawei zakázáno používat aplikace a služby Google na svých zařízeních. Ale to už v dnešní době zřejmě všichni víte.

Nedávno spuštěná řada Huawei Mate 30 je první sada zařízení čínského giganta, která přichází bez podpory aplikací a služeb Google. I když existuje možnost, že Huawei získá zpět přístup ke službám Google, společnost již oznámila svůj záložní plán, tedy HarmonyOS.

Před pár měsíci společnost Huawei oficiálně uvedla na trh velmi očekávaný HarmonyOS, který má být náhradou za Android. Zatímco proprietární operační systém je v současné době navržen pro zařízení, jako jsou chytré televizory, nositelná zařízení a palubní systém v automobilu, nyní je také nastaven na pohánění chytrých telefonů.

Podle zpráv je nyní společnost připravena načíst HarmonyOS na stávajících zařízeních s podporou duálního spouštění spolu s Androidem. Zpráva však uvádí, že věci jsou v raných fázích a Huawei si musí ještě zvolit, která zařízení budou první. CEO společnosti Huawei již naznačilo, že chytré telefony řady P40 budou tento nový operační systém provozovat.

Jakmile společnost zavede duální operační systém, budou výsledky výkonu a kompatibility klíčovými rozhodovacími faktory při rozhodování, zda uživatelé mají zájem o chytrý telefon Huawei s oběma operačními systémy, které jsou k dispozici. Asi také bude záležet, jak to bude celé probíhat. Zda, by si mohl zákazník po prvotním zapnutí telefonu vybrat, který systém si přeje nainstalovat.  To by mohlo být pro běžné uživatele trochu problémové a komplikované, ale teprve uvidíme, jak tento nápad zafunguje.

Nová zpráva společnosti Counterpoint nedávno tvrdila, že tržní podíl HarmonyOS dosáhne příští rok na celém světě 2 procenta, což z něj činí pátý největší operační systém na světě, který by překonal Linux. Dále poukazuje na to, že podíl HongMeng OS v Číně dosáhne do konce letošního roku 0,1% a do konce příštího roku dokonce 5% .HarmonyOS byl ohlášen tento rok v srpnu. A podle Huawei může v budoucnu podporovat širokou škálu aplikací, včetně Android, Linux a HTML5. Nový operační systém používá kompilátor ARK společnosti Huawei a bude podporovat programovací jazyky Kotlin, Java, Javascript, C a C ++. Bude také mít ověřené prostředí Trusted Execution pro lepší připojení zabezpečení na více zařízeních.

Společnost Huawei uvedla, že na tomto operačním systému začala pracovat již v roce 2012 a v současné době je ve verzi 1.0, přičemž verze 2.0 je naplánována na příští rok a verze 3.0 je plánována na rok 2021.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.