Huawei ukázal smartphone Nova 5z

V červnu tohoto roku společnost Huawei oznámila řadu Nova 5. Série zahrnuje procesor Kirin 710F poháněný Nova 5i, Nova 5 s procesorem Kirin 810 a vlajkovou loď Nova 5 Pro poháněnou Kirinem 980. Následující měsíc Huawei oznámil Nova 5i Pro a následovala další novinka Nova 5T – to je defacto upravený Honor 20. Tento telefon byl vydán v srpnu pro trhy mimo Čínu. A jak je nyní vidět, tak Huawei ještě není u konce, protože právě vydalo upoutávku na nový telefon s názvem Nova 5z.

Ukázkový plakát nejen odhaluje design telefonu, ale zmiňuje také některé klíčové specifikace. Počínaje designem má Nova 5z displej bez zářezu, ale v levém horním rohu má otvor. Horní a boční rámy jsou také velmi štíhlé, telefon tak působí velmi čistým dojmem.

Huawei Nova 5z

Zadní část telefonu vyniká díky čtyřmístným kamerám ve tvaru matice. Pouzdro kamery je trochu zvednuté a vedle toho je umístěn LED blesk. Pod čtyřmi kamerami je snímač otisků prstů. Telefon je zobrazen ve dvou variantách – zelená a polární záře.

Specifikace nám zatím odhalí plakát, takže víme, že Nova 5z bude mít procesor Kirin 810. Jedná se o čipovou sadu 7nm, kterou Huawei ohlásil letos jako nástupce Kirin 710. Plakát také zmiňuje, že primární zadní kamera je 48MP senzor a selfie kamera je 32MP senzor s nočním režimem.

Huawei nezmínil datum vydání, ale mělo by být již za rohem.

Očekáváme, že bude spuštěn další telefon Huawei společně s Nova 5z, protože TENAA nedávno zveřejnila specifikace telefonu Huawei s číslem modelu AQM-AL00. Telefon, který má OLED displej, trojité zadní kamery a 4000mAh baterii. Zatím to vypadá, že by to mohl být nový P Smart 2020.

Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.