Huawei upozorňuje na návrh FCC, který podle všeho potlačuje čínské výrobce síťových zařízení

Je zřejmé, že Spojené státy nevynechají jedinou příležitost, která by narušila pověst společnosti Huawei a zajistil, aby její nabídky nezasahovaly k zákazníkům. Před pár dny bylo prohlášeno, že FCC bude brzy hlasovat o dvou návrzích, které všem americkým společnostem zruší jakékoli obchodní vztahy se ZTE a Huawei, což jsou čínské korporace.

Podle oficiálního prohlášení by první návrh odrazil společnosti, aby dostávaly peníze z ročního fondu univerzální služby ve výši 8,5 miliard USD, pokud si zakoupí vybavení nebo služby od Huawei nebo ZTE. Fond univerzální služby byl založen v roce 1997 a umožňuje telekomunikačním poskytovatelům dotovat jejich služby pro domácnosti s nízkými příjmy.

Donald Trump

Na druhou stranu by druhý návrh vyžadoval, aby se několik venkovských bezdrátových poskytovatelů zbavilo a vyměnilo zařízení od ZTE nebo Huawei. FCC také zhodnotí hodnotu vybavení vyrobeného dvěma čínskými společnostmi, které se v současné době používají. Následuje finanční pomoc, která jim pomůže přejít na alternativy.


30. října vydal Huawei prohlášení, které zní:

Za 30 let podnikání neměla společnost Huawei ve 170 zemích, v nichž působíme, nikdy zásadní incident související s bezpečností. Společnost Huawei důvěřuje více než dvěma miliardám zákazníků, partnerům s mnoha podniky z žebříčku Fortune 500 a dodává pro více než 500 provozovatelů sítí po celém světě.

    Zákaz konkrétních dodavatelů na základě původu v zemi neudělá nic pro ochranu amerických telekomunikačních sítí. Dnešní návrh, který zveřejnil předseda komise FCC, má dopad pouze na poskytovatele širokopásmového připojení ve většině nezasloužených nebo podceňovaných venkovských oblastech Spojených států. Taková akce dále rozšíří digitální propast, zpomalení tempa hospodářského rozvoje bez dalšího zabezpečení telekomunikačních sítí národa.

    FCC si je vědoma alternativních opatření, která by mohla vyřešit oba problémy – pokračující v posilování konektivity v těchto oblastech a zároveň ve skutečnosti zvyšování bezpečnosti amerických sítí -, ale předseda Pai se také rozhodl ignorovat to, co se považuje za nejlepší postupy na celém světě. Huawei zůstává otevřená spolupráci s vládou USA s cílem nalézt produktivní řešení pro zabezpečení telekomunikačního systému USA.


Autor: Lukáš

Zdroj: GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.