Huawei uvádí Atlas 900, nejrychlejší AI tréninkový cluster na světě

Dne 18. září na Huawei Connect 2019 Huawei vydal Atlas 900. Nejrychlejší AI tréninkový cluster na světě, který pomůže učinit AI dostupnější pro různé druhy oborů.

Atlas 900Cluster Atlas 900 AI je postaven na architektuře Da Vinci společnosti Huawei pro 2X výkon a skládá se z tisíců procesorů Ascend 910 AI. Integruje vysokorychlostní rozhraní HCCS, PCIe 4.0 a 100G RoCE přes komunikační knihovnu Huawei a platformu pro plánování úloh, aby se uvolnil plný potenciál Ascend 910.

Atlas 900 poskytuje až 256–1024 PFLOPS při FP16, což odpovídá výpočetnímu výkonu 500 000 počítačů.

Podle Huawei trvá Atlas 900 pouze 59,8 sekund, než se vyškolí ResNet-50, zlatý standard pro měření výkonnosti výcviku AI. To je o 10 sekund rychlejší než předchozí světový rekord.

Díky mnohem rychlejšímu zpracování AI je Atlas 900 dokonale vhodný pro různé oblasti vědeckého výzkumu a podnikání, včetně zpracování obrázků a řeči, efektivnějšího astronomického a ropného průzkumu, předpovědi počasí a pro autonomní řízení.

Co je to Cluster?

Počítačový cluster (anglicky computer cluster) je seskupení volně vázaných počítačů, které spolu úzce spolupracují, takže se navenek mohou tvářit jako jeden počítač. Obvykle jsou propojeny počítačovou sítí. Clustery jsou obvykle nasazovány pro zvýšení výpočetní rychlosti nebo spolehlivosti s větší efektivitou než by mohl poskytnout jediný počítač, přičemž jsou levnější než jediný počítač srovnatelné rychlosti nebo spolehlivosti.

Clustery slouží k paralelním výpočtům složitých početních úloh (např. faktorizace na prvočísla, simulace vývoje počasí, analýza velkého množství statistických dat, atp.), nebo se používají pro zajištění vysoké dostupnosti určité služby (např. databáze, SMS centra, apod.). Používají se buď specializované víceprocesorové stroje propojené sítí, nebo obyčejné počítače třídy PC. Úlohy, určené pro urychlení za pomoci výpočetního clusteru, musí být speciálně navrženy.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiOfficial

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.