Huawei uvolní svou strategii pro HarmonyOS už zítra!

Huawei není přesně ve skvělé pozici, ale s tím, co mají, si vedli dobře. V poměrně důkladném rozhovoru s Geoff Cutmore CNBC odhalil předseda Huawei Liang Hua několik zajímavých informací o současném stavu společnosti. Snad nejzajímavější je však tato informace o HarmonyOS.

Když se zeptal na HarmonyOS, Liang řekl: „Zmínil jsi Harmony OS. Řekněme, že 20. listopadu, tedy již za jeden den, zveřejníme naši strategii, takže doufám, že se budete moci naladit. “Poté pokračuje slovy „Ať se rozhodne USA jakkoliv, budeme pokračovat v naší strategii.“

Harmony OS

HarmonyOS měl masivní kampaň před jeho spuštěním, protože lidé očekávali, že se jedná o náhradu od Huawei za Android. Pokud jste však stále sledovali novinky, víte, že se to nikdy nestalo. HarmonyOS byl zařazen do OS pro zařízení IoT společnosti Huawei, zatímco společnost pokračovala v systému Android bez ohledu na nedostatek GMS.

Když Liang požádal o další informace, odpověděl: „Stále vyvíjíme HMS, a věnovali jsme tomu hodně úsilí. Vybrali jsme vývojáře, kteří původně pracovali na špičkovém výzkumu pro dalších 5-10 let, a požádali jsme je, aby pomohli s vývojem HMS. Zároveň jsme na ekosystému pracovali s řadou partnerů.

Harmony OSNásleduje „s ohledem na to budeme i nadále jednat s našimi partnery. Věříme, že se nám podaří urychlit práci na jádru HMS. Vybudování prosperujícího ekosystému však může nějakou dobu trvat. Vybudování systému Huawei, který bude lépe podporovat tuto zkušenost, může trvat 2-3 roky. “

Při tak velkém důrazu na jádro HMS se zdá být zcela zřejmé, že HarmonyOS bude vytvořen jako základ pro aplikace. To by vysvětlilo Huawei snahu posunout vývoj jádra HMS vpřed na Androidu, je snazší přesvědčit lidi, aby vytvořili aplikaci pro zařízení Android, než zbrusu nový operační systém, ale vyvíjené aplikace budou stále kompatibilní i na HarmonyOS.

HarmonyOSTo vše je zatím samozřejmě jen spekulace. Opravdu nemůžeme s jistotou říci, co pro nás Huawei má k dispozici teď 20.listopadu. Je možné, že se dočkáme, jak konečně oznamují HarmonyOS jako chytrý operační systém pro smartphony, nebo by mohli jen zdvojnásobit svou současnou strategii IoT. Bez ohledu na to, jaký je však výsledek, bude určitě velmi zajímavé sledovat kam se tento směr potáhne.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.