Huawei v roce 2019 zmenšil náskok na vedoucí Samsung v prodejích smartphonů

Společnost Samsung si dlouhodobě udržuje své první místo na globálním trhu se smartphony, ale růst Huawei v posledních letech neustále zmenšuje mezeru s jihokorejským výrobcem smartphonů, pokud jde o podíl na trhu.

Podle strategie Analytics se odhaduje, že Huawei dodá letos 251 milionů kusů smartphonů, aby v letošním roce zabraly 17,7 procenta trhu s dvojciferným nárůstem o 14,4 procenta prostřednictvím společnosti Koreanherald.

Na druhou stranu společnost Samsung dodá 323 milionů smartphonů s podílem 21,3 procenta, odhadem oproti roku 291 milionů kusů a podíl 20,3 procenta zaznamenaným v loňském roce.

Výzkumník rovněž uvedl, že tržní podíl mezi těmito dvěma výrobci smartphonů se v letošním roce snížil z 5,9 procenta v roce 2018 na 3,6 procenta.


Díky silnému výkonu v domácím prostředí Huawei i nadále prodává více zařízení a udržuje svůj růst na světovém trhu. Tato úroveň růstu také pomáhá společnosti vyrovnat škody způsobené americkým zákazem obchodu.

Ve třetím čtvrtletí roku 2019 Huawei využil více než 42% z celkového podílu čínských smartphonů a zaznamenal meziroční nárůst o 66%. Na globálním trhu zůstává Huawei jedinou společností vyrábějící chytré telefony, která zaznamenala dvojciferný růst o 26% meziročně, což bylo ve stejném období loňského roku 13,4.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.