Huawei vlastní nejvíce 5G patentů, předběhl i Samsung

Huawei a jeho technologický obor síťových zařízení je na vzestupu den co den. A rostoucí podíly společnosti v 5G směřují na vrchol. Nový výzkum v poslední době ukazuje, že Huawei vlastní většinu patentů 5G podaných technologických společností.

Huawei 5GPodle údajů shromážděných společností IPlytics Huawei podalo nejvíce 5G patentových přihlášek a více než 1300 z nich je uděleno, čímž se čínský technologický gigant umístil na špičkové první místo v 5G patentovém závodu.

Nejen v patentech, ale Huawei také vede v komerčních 5G síťových kontraktech. Zatím Huawei podepsalo více než 60 obchodních smluv na 5G s předními světovými operátory a dodala více než 400 000 5G základních stanic.

Podle informací se očekává, že roční produkce Huawei v příštím roce překoná 1,5 milionu kusů ve srovnání s odhadem 600 000 pro tento rok a některé z nich ještě zahrnují i ​​díly vyrobené v USA.

Ren Zhengfei, zakladatel a generální ředitel Huawei řekl, že společnost plánuje v příštích dvou letech prodat více než 2 miliony základnových stanic 5G, a to i přes americký zákaz.

Již v říjnu začala společnost Huawei vyrábět základní stanice 5G bez komponentů v USA a celkový počet produktů se do příštího roku zdvojnásobí.

Statistika

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.