Huawei vydalo prohlášení o přijetí podpory ve výši 75 miliard USD od čínského státu

Huawei označilo WSJ za „neupřímný a nezodpovědný“ kvůli svému tvrzení, že čínská vláda dala podporu Huawei ve výši 75 miliard dolarů, aby se stala hráčem číslo jedna v telekomunikačním světě.

Huawei prostřednictvím prohlášení řekl, že článek publikovaný WSJ je založen na falešných informacích, špatných úvahách a divoce spekuloval o růstu společnosti.

HuaweiV reakci na zprávu společnosti WSJ uvedl čínský technologický gigant skutečnost, že je v tomto odvětví posledních 30 let a je podporován 190 000 a více zaměstnanci. Pokud jde o finance, Huawei říká, že za poslední desetiletí investovalo do výzkumu a vývoje celkem více než 73 miliard USD.

Sami v roce 2018 dosáhly výdaje na výzkum a vývoj 15 miliard USD, což je pátá největší výzkumná a vývojová firma na světě, včetně 4 miliard USD čistě na 5G, což je více než celkový součet všech hlavních výzkumů z USA a EU.

Aby Huawei vyjasnilo svůj vztah ve vztahu k čínské vládě, uvedlo, že se neliší od jakékoli jiné soukromé společnosti, která působí v Číně, a nikdy se s ní nezacházelo speciálně. Za posledních 10 let pochází 90% kapitálu společnosti z obchodních operací.

Americká administrativa tvrdí, že Huawei používá své síťové vybavení k odcizení národních tajemství a působí podle čínského práva. Společnost tato tvrzení zcela popírá. Na druhou stranu USA a ani nikdo jiný zatím nepodložil žádný důkaz, který by to potvrzoval.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiOfficial

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.