Huawei vytváří zmatek v Hongmeng OS, vyvíjející se vůbec pro smartphony?

V poslední době jsme zaznamenali různé variace v oznámení společnosti Huawei týkající se vlastního operačního systému, který by měl nahradit Android v jeho ekosystému zařízení, ale nyní se zdá, že se společnost v této věci snaží něco ukrýt před veřejností.

A abyste věděli o této věci, musíte pochopit její základ, proto začneme od začátku a nezapomeňte si všimnout bodů.

10. března 2019, Yu Chengdong AKA Richard Yu, generální ředitel Huawei Consumer Business Group, přijal první rozhovor s německými novinami Welt a ukázal, že společnost připravila alternativu pro Android.

„Připravili jsme si vlastní operační systém. Kdyby se stalo, že systémy Android a Windows již nebudeme moci používat, byli bychom připraveni. To je náš plán B. Ale samozřejmě dáváme přednost práci s ekosystémy společnosti Google a Microsoft “Told Yu.

Poznámka: Společnost uvedla, že připravila OS, ale také zmínil, že se společnost bude těšit na spolupráci se společnostmi Google a Microsft.15. května 2019, americké obchodní oddělení přidalo Huawei do ‚Seznamu entit‘, který zabraňuje společnosti v nákupu komponent a softwaru od amerických firem, včetně zastavení služeb Android, jako je Google Play.

20. května 2019, obchodní oddělení poskytlo Huawei dočasnou úlevu od omezení obchodu. Aby bylo možné poskytovat aktualizace pro existující zákazníky. Úleva skončí 19. srpna a čeká se, že bude rozšířena. Tato 90denní výjimka umožnila společnosti Google, aby do tohoto časového rámce nadále sloužila společnosti Huawei.

21. května 2019, Yu v rozhovoru s CNBC řekl Huawei operační systém by mohl být připraven do čtvrtého čtvrtletí tohoto roku. A verze pro své trhy mimo Čínu k dispozici buď v prvním nebo druhém čtvrtletí roku 2020.

„Dnes je Huawei stále zavázán k Microsoft Windows a Google Android. Pokud ho však nebudeme moci použít, tak Huawei připraví plán B pro použití našeho vlastního operačního systému, “řekl Yu.

Poznámka: Zmínil se o „očekávané“ časové linii vydání, ale proč se o ní zmínil, pokud se společnost ještě nerozhodla o jejím vývoji?

4. července 2019, zakladatel a generální ředitel Huawei, Ren Zhengfei, řekl, že operační systém Huawei bude také vhodný pro IoT a autonomní řízení.

Níže je přeloženo prohlášení Ren Zhengfei ,které řekl během rozhovoru s časopisem Frech Le Point.„Operační systém bude mít latenci zpracování menší než 5 milisekund a řízení je přesné, což činí tento systém perfektním pro přizpůsobení pro Internet věcí (IoT) a Autonomní řízení. Budujeme například tento OS, aby bylo možné propojit všechna zařízení synchronně, to je to, jak se můžeme promítnout do inteligentní společnosti, “řekl Ren.

Poznámka: Ren neříkal zařízení „Only For IoT“.

12. července 2019, Po vydání zprávy o udržitelném rozvoji 2018, řekl Huawei předseda Liang Hua během tiskové konference.

Rozhodli jsme se, zda ještě nevyvineme Hongmeng do smartphonu, “řekl Liang. Dodal však, že tato pozice se může změnit, pokud USA zcela zamezí Huawei od přístupu k Androidu.

Poznámka: Jasně řekl, že společnost „v současné době“ nemá žádné plány na vývoj OS pro smartphony.

Ren Zhengfei
Ren Zhengfei

Závěr:

Jak můžete vidět, prohlášení uvedené výše není od žádného z běžných mluvčích, ale pocházelo od vrcholných představitelů Huawei, kteří se ve stejné věci liší. Je těžké uvěřit, kdo má v tomto ohledu pravdu.

Nad všechny tyto věci je čas podívat se na některé právní skutečnosti, které společnost může zpozdit, ale nemůže popřít.Dne 14. května společnost Huawei podala přihlášky ochranných známek pro „Hongmeng“ u více globálních organizací duševního vlastnictví, které jsou nyní veřejně dostupné a všechny z nich ukazují, že operační systém bude použit pro řadu různých zařízení, včetně smartphonu, tabletů, počítačů, IoT a další.

Navíc zprávy z interních zdrojů ukazují, že Huawei vyvíjí nový operační systém pro své smartphony od roku 2012 ve vysokém utajení. A tester ukázal, že společnost testuje nový software, i když ho nemusí veřejně potvrzovat.

Je to proto, že se společnost chce opět soustředit na Android spíše než na svůj vlastní operační systém nebo chce překvapit spotřebitele oznámením na akci HDC příštího měsíce nebo je v tom něco jiného?

Tohle téma budu nadále sledovat abych Vám mohl přinést nové informace.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.