Huawei Watch D uvedeny na trh, měří krevní tlak, monitorují EKG a tělo mají z leteckého hliníku

Huawei Watch D / Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei dnes uspořádala velkolepou akci, na které největší pozornosti dosáhl nejnovější smartphone Huawei P50 Pocket. Ale za zmínku také určitě stojí Huawei Watch D, což jsou hodinky se spoustu zajímavých funkcí.

Design hodinek vypadá opravdu skvěle, tělo je dokonce vyrobeno z na zakázku objednaného leteckého hliníku s vysokou tvrdostí a vylepšenou odolností proti poškrábání. Displej je čtvercový a má velikost 1,64 palce s HD rozlišením a hustotou pixelů 326 PPI.

Huawei Watch D / Zdroj fotografie: Huawei

Dále Huawei uvedl, že hodinky podstoupily přísné testování voděodolnosti tak, aby získaly IP68, což se vážně povedlo. Staly se tak prvními hodinkami s monitoringem krevního tlaku, které tohle umí. Detekce srdeční frekvence bude probíhat prostřednictvím osmikanálového vysoce citlivého optického senzoru. Na konec v nich nalezneme podporu pro více než 70 sportovních režimů.

Nepochybně tím nejzajímavějším na těchto hodinkách je funkce měření krevního tlaku. Hodinky v sobě mají mikropumpu o velikosti rovné desetníku s kompresní schopností 40 kPa. To umožňuje, aby přesně měřily tlak v hodnotách od 40 mmHg až po 230 mmHG.

Huawei Watch D / Zdroj fotografie: Huawei

K co nejpřesnějším výpočtům byl použit vlastní algoritmus společnosti Huawei, který využívá výkonné AI výpočty. Funkce měření krevního tlaku by měla splňovat standardy zdravotnictví s extrémně malou výchylkou.

Jako bonus bylo měření krevního tlaku spárováno s měřením EKG, což v podstatě kompletně kontroluje srdeční rytmus a jeho elektroaktivitu. Huawei uvádí, že i když si budete 6x denně měřit tlak a 5x denně EKG, tak se dostanete na 7denní výdrž baterie, což je obdivuhodné. Hodinky se nabijí za pomoci bezdrátového nabíjení.

V neposlední řadě mají takové ty klasické funkce jako měření stresu, spánku apod. Však to určitě znáte.

Huawei Watch D budou k dispozici v barevných variantách Classic Black a Elegant Titanium. Jejich cena činí 469 USD a prodávat se budou od prvního svátku Vánočního (25. prosince). Globální dostupnost zatím není známá, předpokládáme, že se jí dozvíme časem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.