Huawei Watch GT mohou jednoho dne používat HarmonyOS

Společnost Huawei představila svůj nový operační systém s názvem HarmonyOS, který je navržen pro širokou škálu produktů, jako jsou nositelná zařízení, auta, notebooky a možná jednoho dne i mobilní telefony.

A nyní se nyní na povrch prosákla informace, že HarmonyOS je postaven tak, aby mohl být použit na jiných zařízeních, která jsou již na trhu, jako je například Huawei Watch GT.

Huawei Watch GT

Konkrétně o novém operačním systému Huawei na Watch GT, Peter Gauden, vedoucí marketingu globálních produktů v Huawei, řekl v rozhovoru že, „[HarmonyOS] je navržen tak, aby mohl být použit na současných zařízeních.

„Ve skutečnosti část rané práce na HarmonyOSu, také využívala některé prvky LiteOSu.“

Potenciální změna

LiteOS je software, který je v současné době používán na Huawei Watch GT, Dříve Huawei využíval  Wear OS, který společnost používala ve svých předchozích smartwatches.

Ačkoli Huawei nepotvrdil, že by aktualizovala své stávající inteligentní hodinky na operační systém, mělo by to smysl, protože společnost postupuje vpřed s budoucími zařízeními, která spojí v jednotný operační systém.

Společnost Huawei věří, že bude připravena představit software HarmonyOS svým budoucím smartwatches od roku 2020, ale toto je poprvé, co jsme slyšeli, že tento software může být k dispozici na jiných existujících zařízeních.

Začátkem tohoto týdne mluvčí společnosti Google uvedl, že Huawei Mate 30 nebude moci používat aplikace Google díky probíhajícímu zákazu Huawei, což by mohlo mít obrovské důsledky pro budoucnost společnosti.

Pokud v USA bude zákaz Huawei pokračovat, zdá se pravděpodobné, že uvidíme, jak společnost přijme HarmonyOS pro svá mobilní zařízení a připravované chytré hodinky, protože se snaží poskytnout slušnou alternativu k operačnímu systému Android společnosti Google.

Autor: Lukáš

Zdroj: TechRadar

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.