Huawei Watch s funkcí měření krevního tlaku budou nejspíše představeny již tento měsíc!

Zdroj fotografie: Huawei

Většina z nás zná pojem „hypertenze“, laicky se jedná vyšší krevní tlak, který může vést k vážným zdravotním následkům, jako je mrtvice či jiná kardiovaskulární onemocnění. U většiny chytrých hodinek nalezneme různé funkce zdraví, jako je měření tepu či měření kyslíku v krvi, ale měření krevního tlaku? To nemají žádné a nejspíše i proto se Huawei rozhodl vytvořit hodinky s touto funkcí. Stal by se tak první společností na trhu, která něco takového představila.

S touto novinkou přišel Changan Digital King – tipster z čínské sociální sítě Weibo. Je spolehlivý, a i přesto, že je to pouze spekulace, tak mu lze věřit. Má totiž své tvrzení o co opřít. Minulý měsíc byl v Číně, konkrétně provincii Guandong zveřejněn seznam nově schválených zařízení. Na tomto seznamu se také nacházely hodinky s podporou lékařského EKG a měření krevního tlaku od Huawei.

Autor fotografie: Lukáš Drahozal / Zdroj fotografie: Svět Huawei

V květnu 2021 prezident společnosti Huawei v kategorii smatphonů, He Gang, uvedl, že první chytré chytré hodinky společnosti, které podporují detekci krevního tlaku, prošly testem ve zdravotnickém zařízení. Rovněž oznámil, že budou debutovat v druhé polovině tohoto roku v Číně.

V září jsme se také dozvěděli, že si Huawei u úřadu EUIPO nechal registrovat ochrannou známku Huawei Watch D. Spekuluje se o tom, že by tohle zařízení mohlo přijít s podporou sledování kyslíku v krvi. Tento měsíc bychom se mohli dočkat nějaké konference, kde by Huawei představil nejenom nejnovější hodinky. Mohli bychom se ní také dočkat nových TWS sluchátek Lipstick, notebooků či sluchátek z řady FreeBuds.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.