Huawei začal snižovat svou závislost na dodavatelích z USA

Jak je již nějaký pátek známo, tak Donald Trump škodil Huawei jak jen mohl. A proto zahrnul Huawei na černou listinu, aby jí zakázal obchodovat se společnostmi z USA. Ale jak už je zvykem, tak každá příčina má i následek. A čínský technologický gigant začal hledat cestu ven z této situace a pomalu snižuje závislost na americké technologii přechodem k alternativním dodavatelům.

Huawei VS Donald Trump

V důsledku větší samostatnosti bude dlouhodobý dodavatelský řetězec Huawei trvale změněn, uvedly firemní zdroje. Tyto kroky budou mít důsledky pro mnoho z největších hráčů v americkém polovodičovém průmyslu, včetně Micron Technology, Qualcomm, Broadcom a Texas Instruments, které počítají čínskou společnost jako hlavního zákazníka, informovala společnost NikkeiAsia.

„Ve druhé polovině letošního roku budete moci stále vidět spoustu amerických komponentů ve svých nových produktech,“ uvedl jeden ze zdrojů. „Ale v během příštích jednoho až třech letech bude Huawei nezávislí na amerických dodavatelích“.

V polovině května americké obchodní oddělení přidalo Huawei do černé listiny a zakázalo společnosti kupovat americké technologie, které se používají k výrobě jejích produktů, konkrétně chytrých telefonů.

Díky tomuto rozhodnutí nejen Huawei ztratila část svého podnikání, ale i americké firmy získaly překážku na svých akciových trzích.

Několik technických gigantů v USA proto projevilo své obavy prezidentovi Donaldovi Trumpovi, který slíbil zmírnit omezení Huawei jako vyjednávání k vyřešení obchodních problémů s Čínou.

„Huawei přesto nezastaví své úsilí o snížení závislosti na amerických dodavatelích,“ uvedl zdroj.V rozhovoru se společností Huawei Finance zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei Ren Zhengfei řekl, že letos plánuje prodat 270 milionů smartphonů. Jak bylo uvedeno již dříve, tak prodeje smartphonů na různých trzích rostly pomalu až o 30%. Zakladatel již dříve řekl, že zákaz obchodu Spojených států spíše ovlivní západní trhy co se týče prodejů chytrých telefonů.

Zdá se však, že Huawei dosahuje pokroku při nahrazování dodavatelů ze Spojených států asijskými alternativami. Jeden z těchto zdrojů již přesunul objednávky mobilních zesilovačů a čipů Wi-Fi, které byly zakoupeny od Skyworks, Qorvo a Broadcom, do japonských Murata Manufacturing a tchajwanských RichWave.

Huawei také používá vlastní design výkonových zesilovačů a vysokofrekvenčních komponentů do výroby letos s tchajwanskými WIN Semiconductors, uvedly tři zdroje.

Remus Hsu, technický analytik v Taipei Market Intelligence & Consulting Institute, řekl, že Huawei a jeho cíl letos prodat 270 milionů mobilních telefonů je velmi optimistický, a to i v případě, že se společnost posunula směrem k vlastním komponentům.
„Huawei vynakládá velké úsilí, aby snížila svou závislost na amerických dodavatelích,“ řekl Hsu, který tuto společnost dlouhodobě sledoval. „Prodejní výkon chytrých telefonů v druhé polovině letošního roku však bude záviset na tom, zda může získat podporu od celosvětových telekomunikačních operátorů.“Hlavní problém v dosáhnutí cíle této prodejní značky závisí na tom, zda Huawei bude mít přístup k operačnímu systému Android společnosti Google a zda aplikace poběží hladce a bez problémů, uvedl analytik.

Vypadá to, že se Huawei bude využívat dále systému Android a včas získá obnovení služeb systému, protože společnost prohlašuje, že pro systém Android nevytvořila žádnou alternativu operačního systému.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.