Huawei začíná prodávat své procesory třetím stranám

Společnost Huawei vyrábí vlastní čipové sady, ale zatímco většina lidí ví pouze o mobilních procesorech, tak podnikání v polovodičích firmou HiSilicon zahrnuje také čipy pro zařízení IoT. Nová zpráva z Číny říká, že společnost začala prodávat jeden ze svých čipů na otevřeném trhu.

Jedná se o čip Balong 711, 4G čip, který pohání miliony IoT zařízení Huawei. Čip, který byl ohlášen již v roce 2014, lze použít v bezpečnostních kamerách, prodejních automatech a mnohem více.

Procesor HiSiliconNěkteré zprávy uvádějí, že tento krok může být pro Huawei způsob, jak zajistit větší příjmy. Zakladatel a generální ředitel společnosti Ren Zhengfei v rozhovoru prohlásil, že je otevřen prodeji svých 5G čipů konkurenčním telefonním společnostem včetně Apple.

Rozhodnutí společnosti Huawei otevřít své aktivity v oblasti křemíku třetím stranám převážně ublíží společnosti Qualcomm, která je hlavním dodavatelem čipů několika čínským společnostem, jako jsou Vivo, OPPO a Xiaomi. Vzhledem k tomu, jak USA zacházely s Huawei, výše uvedené čínské společnosti neváhají obchodovat s domácí alternativou.

Minulý měsíc společnost HiSilicon oznámila řadu čipových sad pro použití v chytrých televizích 4K. Čtyřjádrové procesory mají jádra Cortex-A55 a GPU Mali-G52. Podporují kodek 4K @ 60FPS.

Je důležité zmínit, že Xiaomi se také zajímal o podnikání v oblasti polovodičů. V roce 2017 spustila vlastní mobilní procesor SoC s názvem Surge S1. Čipová sada napájí jejich vlastní chytrý telefon Mi 5C.

Před pár měsíci uniklá zpráva odhalila, že společnost restrukturalizovala své podnikání v oblasti polovodičů. Tým ze svého podnikání v oblasti čipů Songguo Electronics odešel a vytvořil společnost, v níž má Xiaomi 25% podíl. Tato nová společnost s názvem Nanjing Big Fish Semiconductor se zaměří na výzkum a vývoj čipů AI a IoT, zatímco Songguo Electronics bude pokračovat ve vývoji SoC. tedy čipy pro telefony. V červenci bylo oznámeno, že Xiaomi investovala do čínské čipové společnosti VeriSilicon a nyní je druhým největším akcionářem.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.