Huawei žaluje francouzské kritiky za pomluvu a šíření nepravdivých zpráv!

Huawei se stalo hlavním tématem diskuse týkající se rizika národní bezpečnosti a tyto diskuse vyvolaly poté, co vláda USA zařadila čínský gigant na seznam entit, čímž společnost ve Spojených státech skutečně zakázala.

Důvodem uděleného zákazu bylo riziko národní bezpečnosti, aniž by byl předložen jakýkoli důkaz dokládající toto tvrzení. Nyní se zdá, že Huawei nemá náladu tolerovat takové pomluvy a snaží se omezit šíření takových kroků.

Huawei vs. Francie

Čínská společnost Huawei Technologies v Číně bezprecedentním krokem podala v Paříži tři žalující prohlášení týkající se komentářů, které během televizního vysílání vznesl francouzský výzkumný pracovník, novinář ve vysílání a odborník v telekomunikačním sektoru. Zatím však není jasné, zda státní zástupce žalobu přijme a zahájí formální vyšetřování.

Oznámil to La Lettre A, online vyšetřovací zpravodaj, a společnost také potvrdila, že takové nároky podala u francouzských donucovacích orgánů v březnu tohoto roku.

Huawei

Vývoj přichází v době, kdy se Huawei, přední světový výrobce telekomunikačních zařízení, snaží nabídnout část budoucí sítě 5G v druhé největší evropské ekonomice Evropy a v zemích jako Německo.

V prohlášení Huawei uvedlo, že jeho žaloba se hlavně vztahuje na výroky „týkající se pouze tvrzení, že Huawei je společnost ovládaná čínským státem a Čínskou komunistickou stranou, vedená bývalým členem„ kontrarozvědky “a využívající své technologické znalosti v telekomunikačních sítích ke spáchání špionáží proti západnímu světu. “ Společnost také dodala, že tato prohlášení jsou nepravdivá “.

Společnost Huawei se nyní uchyluje k právním opatřením, protože národní bezpečnostní agentury v Evropě a USA naznačily obavy ohledně potenciálních rizik používání zařízení společnosti. Rovněž podala žalobu na vládu USA, která zakázala její vybavení v určitých sítích.

Autor: Lukáš

Zdroj:GizmoChina

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.