Huawei žaluje organizaci FCC z důvodu obvinění z rizika národní bezpečnosti

Uprostřed obchodních sporů mezi USA a Čínou Huawei stále čelí problémům s americkou vládou. Čínská firma nyní usiluje o zpochybnění rozhodnutí Federální komunikační komise USA (FCC), které společnosti Huawei zakázalo používat vládní fondy na nákup telekomunikačního síťového zařízení.

Během tohoto roku byla společnost Huawei zařazena na seznam subjektů, který ostatním společnostem se sídlem v USA znemožňoval obchodní vztahy se společností. Tento krok z amerického ministerstva obchodu znamenal, že Huawei ztratil podporu OS Android společnosti Google. Od té doby společnost stále čelí problémům s vládou poté, co byla vznesena obvinění z rizika národní bezpečnosti.

Huawei

Podle FCC byli čínští prodejci do značné míry vyloučeni z amerického trhu, přičemž mnoho hlavních síťových operátorů používá rádiová zařízení od společností Ericsson, Nokia a dalších. Zejména malé množství poskytovatelů stále používá sady od Huawei a ZTE, protože je to relativně levné. FCC však hlasovalo o opatření, které zmocňuje americké operátory k odstranění a nahrazení sady Huawei ze svých sítí. Asociace venkovských bezdrátových sítí, která zastupuje operátory s méně než 100 000 zákazníky, odhaduje, že výměna čínské sady by stála až 1 miliardu dolarů, a to je jen čtvrtina jejích členů.

Huawei plánuje podat odvolání proti tomuto rozhodnutí. Technický gigant má 30 dní na podání odvolání u odvolacího soudu pro obvodní obvody v New Orleans v Louisianě. Společnost často odmítla obvinění vlády USA ohledně bezpečnostních rizik a uvedla, že dosud nebyl předložen žádný důkaz o protiprávním jednání. Americké společnosti navíc chtějí spolupracovat s čínskými firmami a tvrdily, že zákaz rovněž omezuje cenný zdroj jejich příjmů.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.