Huawei získá dalších 90 dní od USA

Po americkém umístění Huawei na black list v USA získala společnost dočasnou licenci, jejíž platnost brzy vyprší a podle poslední zprávy bude tato licence prodloužena o další tři měsíce.Očekává se, že ministerstvo obchodu USA rozšíří osvobozující rozhodnutí dané společnosti Huawei, které umožní firmě nakupovat americké technologie, které budou sloužit jejím stávajícím zákazníkům.

Zdroje uvedly, že „dočasná obecná licence“ bude Huawei prodloužena o 90 dní.

Americké obchodní oddělení v květnu přidalo Huawei do černé listiny obchodů neboli také „Entity-List“, přičemž uvedlo, že společnost představuje hrozbu pro národní bezpečnost, kterou společnost opakovaně popírala.

Později byla společnosti poskytnuta úleva na 90 dní, která končí 19. srpna. Vzhledem k tomu, že toto nové rozšíření poskytne společnosti novou časovou osu pro udržování stávajících zákazníků telekomunikačních sítí a poskytování aktualizací softwaru pro smartphony Huawei.Zdroj také uvedl, že se očekává, že americký prezident a jeho čínský protějšek budou o víkendu hovořit o Huawei.

29. června Donald Trump na začátku G20 v Japonsku oznámil, že Huawei může pokračovat v nákupu. Mezitím obchodní oddělení potvrdilo, že dodavatelé co mají zájem obchodovat s Huawei musí požádat o zvláštní licence k obchodování s Huawei.

V rámci tohoto licenčního programu mnoho velkých technologických firem požádalo o získání licence k prodeji společnosti Huawei. Sekretář obchodního oddělení Wilbur Ross řekl, že minulý měsíc obdržel více než 50 přihlášek a očekával, že obdrží více. Ačkoli, ministerstvo obchodu musí ještě učinit oficiální oznámení.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.