Huawei získá dodávky od amerických technologických firem

V pondělí se americký prezident Donald Trump setkal s vedoucími představiteli sedmi technologických firem, aby nalezl řešení jejich podnikání s Huawei a Trump se dohodl na jejich požadavcích.

Huawei vs. Donald Trump

Trump souhlasil s požadavkem technologických společností se žádostí o „včasné licencování“ rozhodnutí z omezení obchodního oddělení na Huawei, informovala agentura Reuters.

V rámci „včasné licence“ musí kupující nebo prodejci požádat o nové licence po uplynutí lhůty stanovené obchodním oddělením. V současné době nejsou k dispozici žádné další informace ohledně časové osy. Kdy se má tak uskutečnit

„Generální ředitelé vyjádřili silnou podporu Trumpovi a jeho silné politiky, včetně omezení z důvodu ohrožení národní bezpečnosti při nákupu a prodeji telekomunikačních zařízení ve Spojených státech značky Huawei,“ uvedlo prohlášení Bílého domu. „Požádali ministerstvo obchodu o včasná rozhodnutí o udělení licence a prezident souhlasil,“ uvedl.

V květnu Trump podepsal dokument „Entity-List“, ktery zakazuje společnosti Huawei nakupovat americké technologie, přičemž citoval telekomunikační giganta jako hrozbu pro národní bezpečnost a později v červnu Trump slíbil, že zmírní tato omezení, na kterém obchodní oddělení v současné době pracuje.

Mezi účastníky tohoto setkání patří – Micron Technology, Qualcomm, Google, Cisco, Intel a Broadcom. Vypadá to tedy na obnovením dodávek komponentů minimálně od těchto firem.  Uvidíme jak se tato domluva ještě promítne do situace kolem Huawei a jestli se konečně situace začne uvolňovat.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.