Huawei získal nejvyšší podíl na trhu smartphonů v Číně za Q2, Apple a další čelí poklesu

Huawei si opět připsal rekordní podíl na trhu ve své domovské zemi a opět se stal jedinou společností, která zaznamenala nárůst.

Podle průzkumu trhu Canalys se Huawei v Q2 2019 ujal vedení v Číně a dosáhl nejvyššího podílu na trhu jakéhokoli smartphonu za posledních osm let.

Údaje ukazují, že Huawei získal meziroční nárůst o 31% s přepravou 37,3 milionu kusů ve srovnání s 28,5 milionu kusů dodávaných ve stejném období loňského roku s tržním podílem 27,6%.

Je třeba poznamenat, že čísla uvedená ve zprávě zahrnují počet prodejů Huawei a její dceřiné společnosti Honor, která pro svou mateřskou společnost dělá skvělou práci.

Kromě Huawei se konkurenti snížili, OPPO se snížil o 18%, dodávky dosáhly 17,9 milionu jednotek, Vivo se snížilo o 19% se 17,1 miliony přepravních jednotek, Xiaomi se snížil o 20% s 11,5 miliony dodaných jednotek a Apple klesl o 14% a odeslaný pouze 5,7 milionu jednotek.

„Přidání společnosti Huawei na seznam amerických entit způsobilo nejistotu v zámoří, ale v Číně si udržovala nohu na plynu,“ uvedla analytička Canalys Mojia. „

Společnost výrazně investuje více do offline prodeje, aby zůstala v zemi agresivní a přilákala spotřebitele od konkurenčních značek, jako jsou Oppo a Vivo.

26. července společnost Huawei uvedla v Číně svůj chytrý telefon Mate 20 X 5G s velmi rozumnou cenou a očekává se, že se stane prodejním trhákem.


Zpráva rovněž poukazuje na to, že interní čipová sada a modemové technologie společnosti Huawei bude převahou nad konkurencí, protože čínští operátoři komercializují 5G.

Autor:Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.