Huawei získalo patent na technologii související s migrací zařízení s Androidem na HarmonyOS

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Čínská technologická společnost Huawei udělala obrovský pokrok ve vývoji HarmonyOS. Nikdo nevěřil tomu, že Huawei bude schopné představit svůj vlastní operační systém během pouhých několika let. Huawei má také svůj vlastní trh aplikací známý jako AppGallery, kde můžete stáhnout stále rostoucí počet aplikací založených na HarmonyOS a Androidu.

Nyní to je pouze pár dní, kdy čínská společnost zveřejnila novou technologii, která souvisí s migrací aplikací pro Android, nejspíše na HarmonyOS. Patent na novou technologii byl podán u čínského úřadu pro duševní vlastnictví v červnu 2020 a nyní získal patent s číslem CN113821333A.

Nová technologie by mohla být použita pro export a obnovu základních informací o zdrojích a aplikací pro Android v operačním systému Android. Nová aplikace může také generovat kolekce informací o zdrojích pro aplikace v systému Android. Patent je v oblasti technologie operačního systému a může také využívat ovladače jádra Ashmem a Binder pro export informací o příslušných zdrojích.

Nový patent by mohl naznačovat jistý pokrok, který Huawei v tomto odvětví dělá, když nakonec umožňuje zařízením se systémem Android bezproblémovou migraci na svůj HarmonyOS. Navíc obchod Huawei AppGallery se nadále rozšiřuje o širokou škálu aplikací, které jsou také dostupné v Google PlayStore. Došlo také k masivnímu nárůstu vývojářů a aplikací, které lze nalézt pouze v AppGallery.

Je tedy možné, že se brzy dočkáme doby, kdy si budeme moci naistalovat systém HarmonyOS do jakéhokoliv android telefonu? Začíná to tak pomalu vypadat, už podle investovaných peněz do vývoje je zřejmé, že Huawei bude chtít tento operační systém expandovat i mezi další výrobce. Je otázkou času, kdy se tento systém bude Huawei snažit rozšiřovat na další smartphony od různých výrobců, minimálně na čínském území.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ITHome.com

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.