Huawei získává kvantový klíčový distribuční systém, metodu i patent zařízení

Zdroj: Huawei Central

24. dubna 2017 společnost Huawei požádala o nový patent týkající se kvantového klíče. Podle aplikace pro patentové vyhledávání je patent registrován jako distribuční systém, metoda a zařízení kvantového klíče, který je dnes veřejně představen pod číslem publikace CN108737083B.

Patentové informace ukazují, že distribuce kvantových klíčů pomáhá snižovat složitost a náklady na distribuci takových klíčů. Jedná se o zabezpečenou komunikační metodu, která umožňuje dvěma stranám vytvořit sdílený náhodný tajný klíč, který jim je znám, a který lze poté použít k šifrování a dešifrování zpráv. Systém distribuce kvantových klíčů se skládá ze dvou komunikačních zařízení, systému jiného výrobce a dvou měřících zařízení.

První měřící zařízení je nakonfigurováno tak, aby generovalo první zprávu o odezvě analýzou polohy a času prvního fotonu odeslaného prvním komunikačním zařízením a poloha a čas příjmu třetího fotonu odeslaného systémem třetí strany splňující přednastavený vzor.

Druhé měřící zařízení dělá to stejné jako první, ale generuje zprávu o druhém komunikačním zařízení a systému třetí strany.

První a druhé komunikační zařízení po přijetí první a druhé odpovědi rozpozná bitovou hodnotu a uloží tuto bitovou hodnotu jako sdílený kvantový klíč.

Kvantová distribuce klíčů je bezpečná komunikační metoda, která implementuje kryptografický protokol zahrnující komponenty kvantové mechaniky. Umožňuje dvěma stranám vytvořit sdílený náhodný tajný klíč známý pouze jim, který lze poté použít k šifrování a dešifrování zpráv.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.