Huawei ztratil přes 80 milionů zákazníků ve prospěch třech společností

Huawei
Jedna z prodejen společnosti Huawei / Zdroj fotografie: Huawei

Na Huawei společně s dalšími 300 čínskými společnostmi byly uvaleny sankce, které jsou opravdu kruté a nemilosrdné. Ty zapříčinily velký pád čínského technologického giganta, a ačkoli Spojené státy vydaly několika společnostem různé výjimky na dodávaní komponentů pro Huawei, tak to skoro nikam nevedlo.

Huawei totiž nemůže používat vlastní čipy HiSilicon Kirin, které mu vyráběl tchajwanský gigant TSMC a služby Google, které byly nahrazeny AppGallery. V té se toho bohužel moc nenachází, a tak je většina globálních uživatelů odkázána na obchody s aplikacemi třetích stran. A jak Huawei pořád padal, tak mu ostatní společnosti přebíraly zákazníky a my se v tomto článku podíváme, o jaké společnosti šlo.

Nedávno nám jednatel společnosti Xiaomi odhalil, ke komu bývalí uživatelé čínského technologického giganta přešli. Podle Lu Weibinga, prezidenta Xiaomi, většina bývalých uživatelů přešla k Xiaomi, Applu a Honoru. Huawei byl kdysi i prvním největším výrobcem smartphonů na světě, ale po sankcích od tehdejší administrativy Donalda Trumpa zaznamenal rychlý pokles. Pan Lu nám odhalil, že z 80 milionů ztracených uživatelů jich 50 milionů přešlo k Xiaomi, 20 milionů k Applu a zbývajících 10 milionů získala bývalá dceřiná společnost Honor.

To opět potvrzuje, jak úspěšný byl Huawei na čínském trhu, protože jeho absence zanechala obrovskou mezeru, kterou ostatní značky chtěly rychle zaplnit. V tomto ohledu nejvíce zklamalo právě Xiaomi, které nedokázalo uživatele v Číně přesvědčit o tom, že ono je tou vhodnou alternativou. Od Huawei podíl na trhu rychle převzaly konkurenční společnosti, přičemž většina z nich zaznamenala v posledních letech výrazný růst. Ačkoli čínská společnost trpí mnoha problémy v oblasti dodavatelského řetězce, tak drží své slovo a trh s telefony pořád neopouští, což musí těšit nejednoho fanouška.

Věřím tomu, že v budoucnu si Honor ještě polepší, protože i on trpěl problémy s dodavatelským řetězcem, a tak vydával méně smartphonů než jeho konkurence.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *