Huawei zůstane na černé listině v USA

Donald Trump

Americký prezident Donald Trump nedávno oznámil, že technologické firmy mohou znovu dodávat součástky Huawei, ale to neznamená, že by tento zákaz zrušili.

Larry Kudlow, předseda Národní ekonomické rady, uvedl, že rozhodnutí Trumpa udělit Huawei povolení získat přístup k americkým technologiím bude použitelné pouze na produkty, které jsou široce dostupné a ne na citlivá zařízení přes která by mohl Huawei „špehovat“, uvedla agentura Fox News.

„Všechno, co se stane, je, že Commerce udělí nějaké dodatečné licence tam, kde je všeobecná dostupnost“ částí, které společnost potřebuje, “řekl Kudlow.

29. června Trump oznámil, že Huawei opět může přistupovat k americkým technologiím, ale mlčí o informacích o odstranění zákazu obchodování z Huawei.

Americké obchodní oddělení v květnu přidalo Huawei do „Seznamu subjektů“ nebo jednoduše to nazvalo černou listinou obchodu – což je akce, která Huawei zakazuje nakupovat komponenty a softwarové služby od amerických firem.

Toto rozhodnutí uvolnilo omezení obchodu, přišlo po setkání dvou vedoucích představitelů USA a Číny k řešení obchodních otázek. Prozatím tento příspěvek v dodávkách technologií může pro Huawei znamenat velký rozdíl, ale stále musíme počkat na oficiální prohlášení Ministerstva obchodu USA o dalším vývoji tohoto příběhu.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.