Huawei zvýší podíl svých procesorů v telefonech ve druhé polovině roku 2019

Smartphony společnosti Huawei jsou většinou vybaveny vlastními procesory Kirin, ale společnost nakupuje také procesory od jiných společností. Ale ve druhé polovině letošního roku se očekává, že společnost Huawei vydá 60% svých smartphonů vybavených procesorem Kirin. Aby se snížila závislost na ostatních dodavatelích.

Podle zdrojů dodavatelského řetězce se očekává, že společnost Huawei dodá 60% svých telefonů poháněných procesory Hisilicion ve druhé polovině roku 2019. Oproti 45% v první polovině letošního roku a méně než 40% v časové lhůtě v roce 2018, uvedl server DigiTimes.

To znamená, že více než 150 milionů mobilních telefonů Huawei přijme mobilní SoC společnosti Kirin, který bude představovat jeho pravou ruku pro výrobu čipů Hisilicon. Na základě celkových dodávek 270 milionů kusů plánovaných na rok 2019, uvedly zdroje.

Zakladatel a generální ředitel společnosti Huawei Ren Zhengfei řekl, že společnost bude i nadále nakupovat SoC od společnosti Qualcomm, protože průmyslové zdroje uvedly, že nákupy procesorů společnosti Huawei od společnosti Qualcomm v roce 2019 nebudou nižší než 50 milionů kusů zaznamenaných v roce 2018.

Společnost Huawei nedávno představila nový procesor založený na 7nm architektuře v telefonech řady Nova 5, který významně posiluje svá zařízení střední třídy. Aby se zároveň nemusela spolehnout na Qualcomm a MediaTek při dodávkách mobilních SoC.

 
Dříve v rozhovoru Ren odhalil, že společnost letos vyrobí 270 milionů smartphonů a je to největší cíl, který společnost kdy plánovala v prodejích na celém světě.

K 30. květnu společnost Huawei oznámila, že v tomto roce její dodávka smartphonů přesáhla 100 milionů kusů po celém světě. To znamená, že Huawei zatím ve druhé polovině letošního roku dodá mnohem více zařízení ve srovnání s prvním.

Autor: Lukáš

Zdroj:HuaweiCentral

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.