Inovativní Apple dohání konkurenci? Budoucí iPhone 15 Pro, který vyjde téměř za 2 roky, má dostat periskopickou kameru

Autor snímku: Jan Vašek / Zdroj fotografie: Pixabay

Asi si říkáte, proč je tu článek o společnosti Apple, když jsme zaměřeni převážně na Huawei. Normálně bych tento článek ani nepsal, ale když jsem viděl zahraniční servery, jak obdivují Apple, že téměř za dva roky implementuje do svých iPhonů periskopickou kameru, tak jsem se musel pousmát.

Stále ještě máme rok 2022, a Apple by se měl zaměřit na nadcházející vydání řady iPhone 14. Vzhledem k tomu, že nadcházející 14. série iPhonu bude podle většiny úniků další recyklát předchozích generací, tak se někteří analytici začínají zaměřovat na další nadcházející model, konkrétně na iPhone 15.

Ve skutečnosti většina analytiků již předpovídá některé funkce, které přijdou s modelem iPhone 15. Je to pouze pár týdnů, kdy svět obletěla zpráva, že u iPhonu 15 bude odstraněn klasický šuplíček na SIM kartu, a smartphone nabídne plnohodnotné řešení eSIM. Nyní nově zveřejněná zpráva naznačuje příchod periskopické kamery s 5x optickým zoomem v modelu iPhone 15 Pro.

Nově zveřejněná zpráva, která pochází od analytika Jeffa Pua, naznačuje, že Apple již testuje prototypy a vzorky komponentů teleobjektivu s 5x optickým zoomem. Konečné rozhodnutí o tom, kdo bude výrobcem, přijde nejpozději do května 2022. Pokud budou komponenty schváleny, pak budou zařazeny do „high-end modelů řady iPhone 2023“. Jinými slovy, periskopová kamera může být součástí zařízení iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Pravděpodobným výrobcem objektivu bude společnost Lante Optics, která dodává ostatní objektivy pro iPhony. Očekává se, že 100 milionů kusů tohoto periskopického fotoaparátu bude vyrobeno pouze pro Apple.


Nenechte si také ujít:


Pokud sledujete dění na poli smartphonů, tak víte, že periskopické kamery nejsou novinkou, protože smartphony s Androidem jsou touto technikou osazeny několik let. Průkopníkem v tomto odvětví byla právě společnost Huawei, která přišla s periskopickým fotoaparátem už v roce 2019 u modelu Huawei P30 Pro. Tyto periskopické moduly umožňují společnostem umístit delší teleobjektivy vodorovně do těla smartphonů, a díky tomu se vejdou do moderních tenkých telefonů. Apple se pravděpodobně snaží tuto funkci dále vylepšit, nebo alespoň vyvinout vlastní formu periskopu než ji implementuje na iPhone.

Pokud se tato zpráva v budoucnu potvrdí, tak, příchod periskopické kamery bude druhým hlavním krokem ke změně řady fotoaparátů u iPhone po letošním uvedení řady iPhone 14. Letos má údajně iPhone dostat 48MP fotoaparát. Jde o největší skok v rozlišení od iPhonu 6s. Podle informací se očekává, že Apple také použije pixel-binning k vytvoření ostrých a lepších fotografií při slabém osvětlení s rozlišením 12 MP.

V době, kdy se periskopické fotoaparáty pomalu dostávají i do smartphonů střední třídy. Najednou přijde Apple, a udělá z toho něco výjimečného pro modely Pro a Pro Max. Nejde už trošku s křížkem po funuse? Jaký na tento postoj máte názor? Dejte nám vědět do komentářů pod tímto článkem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: GSMArena

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.