Instagram v některých zemích nezobrazuje žádné „lajky“

Jistě v tom nejsem sám, pokud nahraju na Instagram nějaký pěkný snímek, určitě mi zlepší náladu, když se dočkám kladné odezvy od okolních uživatelů. S tímto záměrem byla i síť vytvořena. Ale jak je vidět, někoho zřejmě poškozuje, když dostane méně „lajků“ než ostatní. Proto se to začne skrývat.

Mnoho uživatelů doufá, že při nahrávání obrázku na Instagram dostanou co nejvíce lajků. To by mohlo být brzy pouhou minulostí. Instagram zahájil v některých zemích testovací program, který omezuje viditelnost lajků.

Ti, kteří na Instagramu získají hodně lajků, jsou často považováni svými přáteli za populárnější a úspěšnější. Z tohoto důvodu šéf Instagramu Adam Mosseri na Wired event oznámil, že platforma v USA brzy zahájí zkušební provoz. I když uživatelé stále vidí, kolik lidí má ráda nedávno nahranou fotografii, počet „Líbí se mi“ ostatním uživatelům skryje.

Uživatelé nemusí vědět kolik lidí již předtím hodnotilo
Spuštění testovacího programu chce zaznamenat, jak změny ovlivňují zkušenosti uživatelů. Adam Mosseri vysvětluje, že cílem projektu je „vyvinout tlak na uživatele“ a menší konkurence na Instagramu. Uživatelé by podle něj měli mít příležitost zaměřit se na hledání inspirativních věcí a na kontakt s lidmi, které mají rádi.

Dokonce i ve Spojených státech je zkušební provoz ovlivněn pouze zlomkem uživatelů. Instagram by měl náhodně vybrat, kteří uživatelé již po určitou dobu neuvidí počet kladných hodnot zahraničního příspěvku.

Od letošního léta se testovací program provádí již v Austrálii, Brazílii, Kanadě, Irsku, Indii, Japonsku a na Novém Zélandu. Zda bude změna testována později v České nebo Slovenské republice, zůstává zatím záhadou. Ale situace je zcela otevřená, a proto musíme čekat.

Autor: Lukáš

Zdroj:WinFuture

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.