Intel tvrdí, že požádal o licence, aby mohl obchodovat s Huawei

Americké obchodní oddělení pracuje na zveřejnění jasných pokynů pro dodavatele, aby mohli začít obchodovat s Huawei. A nyní společnost Intel uvedla, že také požádala o licence k prodeji svých produktů společnosti.

Bob Swan, generální ředitel společnosti Intel, řekl společnosti CNBC, že jeho společnost prodávala Huawei některé produkty ve druhém čtvrtletí poté, co určila, jaké výrobky jsou „v souladu se zákonem“.

„Nyní ale postupujeme tak, že zadáváme licence, abychom se pokusili získat schválení, a pro náš produkt jsme předložili hned několik licencí. Americká vláda minulý týden oznámila, že se pokusí zpracovat licence co nejrychleji, tak doufáme, že nebudeme zklamáni. “řekl Swan a dodal, že nemá ponětí, jak dlouho budou schvalovací rozhovory trvat.Swan rovněž uvedl, že souhlas společnosti Intel s licencí je hlavně pro běžné čipové počítače, které podle jeho názoru nepředstavují při prodeji společnosti Huawei žádné národní bezpečnostní riziko.

Očekává se, že obchodní oddělení, které zahrnovalo Huawei do seznamu subjektů, může konečné rozhodnutí o zvláštních licencích dodat čínskému technologickému gigantovi příští týden.


Wilbur Ross, ministr obchodu USA, uvedl, že doposud obdržel více než 50 žádostí o zvláštní licence k obchodování s Huawei, ale Trumpova správa čeká na všechny zainteresované dodavatele, takže je pak mohou všechny dále zpracovat najednou.

Autor: Lukáš

Zdroj: HuaweiCentral

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.