iPhone 13 se systémem HarmonyOS od Huawei? Společnost Gionee představila nový smartphone, který vypadá jako zařízení od Applu

Gionee 13 Pro / Zdroj fotografie: Gionee

Že se různí výrobci smartphonů inspirují u své konkurence není žádnou novinkou. Přeci jenom možnosti jsou značně omezené, a vymyslet něco nového po stránce designu je někdy skutečně nadlidský úkol. Proto máme pocit, že vzájemná inspirace je už taková „nepsaná“, která se vzájemně přenáší mezi výrobci smartphonů.

Pak tu jsou společnosti, které tuto věc skutečně neřeší, vydají svůj model, který vypadá téměř jako ten konkurenční. Následně se ještě chvástají, jaké mají revoluční mobilní zařízení. Ano, i takoví výrobci skutečně jsou. A dnešní článek o tomto výrobci bude, protože tady už to snad lépe okopírovat ani nešlo. Čínská společnost Gionee vypustila do světa svůj nový model, který nápadně vypadá jako nový iPhone 13.

Asi vám je jasné, že podobnost není čistě náhodná, a výrobce takto učinil schválně se snahou o zvýšení prodejů svého produktu. V pátek odpoledne, konkrétně 28. ledna, čínská společnost Gionee Mobile uvedla na trh v Číně svůj nejnovější smartphone Gionee 13 Pro s operačním systémem HarmonyOS a službami HMS. Takže Gionee 13 Pro se stává prvním smartphonem na trhu od jiného výrobce než je Huawei, který byl vydán s jeho operačním HarmonyOS. Další perlička je ta, že design je silně inspirován iPhonem 13.

Gionee 13 Pro / Zdroj fotografie: Gionee

Model Gionee 13 Pro vypadá skutečně identicky, a věříme tomu, že s modely řady Apple iPhone 13 by si ho mohl splést nejeden zákazník. Rysy jsou velmi podobné, od velkého displeje s výkrojem po ploché boční rámečky a diagonální fotoaparát umístěný ve čtvercovém modulu. Na druhou stranu si můžete být jisti, že jednu věc Gionee neokopíroval – cenu. Zdá se, že klon iPhone 13 je k dispozici za velmi nízkou cenu, která jistě zaujme řadu případných zájemců.

Když už byla řeč o HarmonyOS, tak se sluší říct, že se jedná o plně vyvinutý distribuovaný operační systém od Huawei navržený tak, aby poskytoval novou uživatelskou zkušenost napříč všemi zařízeními a scénáři. Jeho funkce usnadňují uživatelské úkoly a poskytují uživatelskou zkušenost nové úrovně. Na našem trhu už najdete řadu produktů, které stabilně běží na systému HarmonyOS. Konkrétně se jedná například o tablet a chytré hodinky.

Gionee 13 Pro / Zdroj fotografie: Gionee

Gionee G13 Pro – Specifikace

 • Displej: 6,26 palců
 • Procesor: Unisoc Tiger T310
 • Operační systém: HarmonyOS
 • RAM: 4 GB
 • Úložiště: 32GB/128GB
 • Zadní kamera: 13MP + 2MP
 • Přední kamera: 5 MP
 • Baterie: 3500 mAh

Gionee G13 Pro přichází s 6,26palcovým LCD displejem s rozlišením 720 x 1600p. Velikost zařízení je 158 mm x 76 mm x 9,2 mm a váží přibližně 195 g. Jeho poměr stran je 19:9 a poměr obrazovky k tělu krásných 90,3 %.

Tento smartphone je poháněn čipovou sadou Unisoc Tiger T310 a je dodáván s předinstalovaným operačním systémem Huawei HarmonyOS a podporuje celý ekosystém Huawei Mobile Services (HMS).

Gionee 13 Pro / Zdroj fotografie: Gionee

Smartphone má 4 GB RAM a dvě možnosti interního úložiště 32 GB a 128 GB. Je vybaven 3 500mAh baterií s nabíjecím portem USB-C. Pokud jde o fotoaparát, tak nabízí základní 13MP (hlavní) + 2MP (makro), zatímco přední strana má 5MP selfie snímač.

U tohoto modelu nenajdeme podporu skeneru otisků prstů, ale má odemykání obličejem (AI rozpoznání obličeje), které v této cenové relaci většinou není moc spolehlivé. Zařízení je dostupné v těchto následujících čtyřech barevných variantách:

 • Deep-Sea Blue
 • Glow Gold
 • Brilliant Purple
 • Graphite Black

Ohledně ceny věříme, že budete mile překvapeni. Ty jsou totiž velice nízké.

 • Gionee G13 Pro 4GB + 32GB varianta za cenu 529 juanů (83 $ – 1850Kč)
 • Gionee G13 Pro 4GB + 128GB varianta za cenu 699 juanů (110 $ – 2450Kč)

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: honorfacts.com

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.