Italská vláda omezila společnost Fastweb, aby nemohla podepsat dohodu o 5G s Huawei

Zdroj: Reuters

Itálie právě zabránila telekomunikační skupině Fastweb v podepsání dohody se společností Huawei o dodávce zařízení pro základní 5G síť podle několika zdrojů, které se domnívají, že tento krok je jasným indikátorem toho, že Řím zaujme přísnější postoj vůči čínským firmám.

O postupu, jak zabránit této dohodě, rozhodlo zasedání vlády počátkem tohoto měsíce, které rovněž znamenalo vůbec poprvé, kdy Itálie musela vetovat dohodu o základních sítích 5G se společností Huawei. Americký ministr zahraničí Mike Pompeo už dříve v září navštívil Itálii a popsal čínského technologického giganta jako hrozbu pro národní bezpečnost celé země, podobně jako postoj Trumpovy administrativy vůči společnosti v USA.

V tuto chvíli společnost Huawei důrazně odmítla obvinění a její italská pobočka je připravena podstoupit jakoukoli kontrolu, aby předvedla bezpečnost své technologie. Proto Italská vláda zablokovala všechny akce společnosti Fastweb a tím jí znemožnilo uzavřít dohodu s čínskou firmou ohledně dodávek citlivých dílů pro její řešení 5G pro mobilní sítě v zemi.

Podle zprávy agentury Reuters vysoký vládní úředník uvedl, že „vláda vetovala operaci a požádala Fastweb o diverzifikaci svých dodavatelů.“ Kancelář předsedy vlády dále plánuje vyhodnocení role společnosti Huawei v hlavních sítích 5G v regionu. Zatímco mnoho evropských zemí, jako je Spojené království, usilovalo o zákaz čínské značky, Itálie tak dosud neučinila.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.