Jak Huawei dosáhlo u Mate 30 zpomalených videí se 7680 fps

Bude to již týden, co Huawei představilo opět revoluční řadu Mate. Už před oficiálním představením se dostala na povrch informace, že Mate 30 bude poskytovat ultrazpomalené záběry s neuvěřitelným snímkováním 7680 za sekundu. Ze začátku se mi to zdálo jako nepravděpodobné, ale jak se po představení ukázalo Huawei měl pravdu. A nyní se Víceprezident produktové divize, Bruce Lee, rozpovídal o tom, jak Huawei dokázalo získat, tak vysoké snímkování.

Z jeho vyjádření víme, že tato funkce je náročná na operační pamět. Takže pokud natáčíte ultrazpomalené záběry telefon využívá všechen dostupný hardware naplno. Jedná se o procesor Kirin 990, obrazový procesor (ISP), jednotky pro umělou inteligenci (NPU) a grafického adaptéru. Samozřejmostí je aby všechny komponenty mezi sebou měli velmi rychlou komunikaci a v neposlední řadě je důležitá rychlá operační pamět.  Takže Huawei Mate 30 Pro nahrává 256x zpomalení scény po dobu 0,12 sekundy, kterou při výsledném zpracování záběrů natáhne na 32 vteřin.

Vy jakožto uživatel nemáte šanci za tak krátký čas zachytit přesně ty detaily co chcete. Tak umělá inteligence z každého záznamu jedné sekundy vybere nejlepší 120ms záběr a zbytek při zpracování vyhodí. Při tomto náročném procesu to zabere až 3GB operační paměti.

Takže ve výsledku Vám Mate 30 Pro za 0,12 vteřiny pořídí 945 snímků o rozlišení 1280 x 720 pixelů, které zpracuje do 32 vteřin se snímkováním 30 fps.

Autor: Lukáš

Zdroj: Sparrows News

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.